Dünya Haberleri

DÜNYA

  İsrail'den Filistinlilere Ramazan kolaylıkları

  A.A.
  21 Ağustos 2009 - 14:07Son Güncelleme : 21 Ağustos 2009 - 14:07

  İsrail ordusu, Ramazan ayı ve ardından kutlanacak bayram nedeniyle Batı Şeria'daki Filistinliler için bazı geçiş kolaylıklarını uygulamaya koydu ve aile ziyaretlerine imkan sağladı.

  Yapılan açıklamaya göre, Ramazan süresince Batı Şeria'daki Cenin kentinin geçiş noktalarından Calama'da ve Ramallah'ın Beyt Mişpat geçişinde kolaylıklar gece yarısına kadar uzatıldı.

  İsrailli Arapların Cenin yoluyla otobüslerle Batı Şeria'ya geçişlerine sabah ve öğleden sonra belirli saatlerde imkan sağlanacak ve akraba ziyaretleri için Beytüllahim'e geçişlerine izin verilecek. Batı Şeria'daki Filistinli ailelerden İsrail'de akrabaları bulunanlara da bir haftalık izinler verilecek.

  Ürdün ile Batı Şeria arasındaki sınır geçişi Alenbi Köprüsü'nün de sabah saat 08.00'den gece yarısına kadar açık olacağı duyuruldu. Bu arada, 50 yaşın üzerindeki erkekler ile 45 yaşın üzerindeki kadınlara, Haremmüşşerif'e namaz kılmak için gelmelerine de izin verildi.

  Batı Şeria'daki İsrail'in faaliyetlerinden sorumlu Sivil Yönetimin, bölgedeki tüm askerleri Ramazan ve gelenekleriyle ilgili olarak uyardığı bildirildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı