Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İsrail tankları bu kez de Nablus'ta: 4 ölü

  Hürriyet Haber
  22.01.2002 - 09:17 | Son Güncelleme:

  İsrail ordusu işgal ettiği Filistin topraklarındaki Tulkarem kentinden gece çekilmeye başladı. İsrail tankları bu kez, sabaha karşı Batı Şeria'daki Nablus kentine girdi. Çıkan çatışmalarda, ilk bilgilere göre 4 Filistinli öldü.

  İsrail askerlerinin Nablus'daki El Mejin bölgesinde şüpheli militanları tutuklamaya çalışırken çatışma çıktığı, askerlerin patlayıcı tesisinin bulunduğu 5 katlı bir binayı da ele geçirdikleri belirtildi. Filistinli görgü tanıkları, binadan patlama ve ateş sesleri  geldiğini söylediler.

  Bu arada, İsrail askeri kaynakları, "özel kuvvetler birliğince öldürülen 4 kişinin Hamas üyeleri ve operasyonun da hedefli olduğunu" açıkladı.

  İsrail askerleri, bu sabah Nablus'a girerken, dün girdikleri Tulkarem`den de çekilmeye başlamıştı. İsrail ordusunun işgal ettiği Tulkarem kentinde ise, daha önce çıkan çatışmada 1 Filistinli ölmüş, 8'i yaralanmıştı.

  İSRAİL GÜÇLERİ NABLUS`TAN ÇEKİLDİ

  İsrail güçleri bu sabah girdikleri Batı Şeria`nın kuzeyindeki Nablus kentinden çekildi. İsrailli askeri sözcü, Nablus`a yönelik operasyonun sona erdiğini söyledi. Filistinli görgü tanıkları da İsrail tanklarının kentten çekildiğini bildirdiler.

  Bu arada İsrail ve Filistin kaynakları, İsrail güçlerinin Nablus`agirmelerinin ardından çıkan çatışmada öldürülen Filistinlilerin sayısının 4 olduğunu duyurdu. Ölü sayısı daha önce 5 olarak açıklanmıştı. İsrail güçlerinin kente girmelerinin ardından 9 Filistinli`nin de yakalandığı belirtildi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı