Gündem Haberleri

  İsrail Lübnan'ı bombaladı: 4 ölü, 15 yaralı

  BEYRUT (A.A)
  04.08.2006 - 12:30 | Son Güncelleme:

  İsrail'in Beyrut ile Lübnan'ın kuzeyini bağlayan otoyoldaki 4 köprüyü vurması sonucu 4 sivilin öldüğü, 15'inin yaralandığı bildirildi.

  Lübnan Kızılhaçı yetkilisi Georges Kettaneh, saldırının ardından tamamen yıkılan Beyrut'un 40 kilometre kadar kuzeyindeki Fidar köprüsünün enkazından 2 kişinin cesedinin çıkarıldığını belirtti.

  Kettaneh, Lübnan'ın kuzeyindeki Madfun köprüsüne düzenlenen saldırıda da 2 sivilin öldüğünü, 7'sinin yaralandığını söyledi. Yetkili, Beyrut'un 20 kilometre kadar kuzeyindeki, bir kısmı kullanılamaz hale gelen Cuniye köprüsünde 7, Casino köprüsünde bir kişinin yaralandığını açıkladı. Lübnan polisi, İsrail savaş uçaklarının, Beyrut ile Lübnan'ın kuzeyini ve Suriye'yi bağlayan ve kıyı boyunca devam eden otoyoldaki 4 önemli köprüyü sabah saatlerinde bombaladığını duyurmuştu.

  İSRAİL, 4 Şİİ YARDIM KURULUŞUNU DA BOMBALADI

  Öte yandan İsrail'in sabaha karşı düzenlediği saldırılarda Beyrut'un güneyindeki 4 Şii yardım kuruluşunun merkezi de yerle bir oldu.

  Bölgedeki AFP muhabiri, bombardımanda biri Hizbullah'a bağlı, görme ve işitme engelliler için açılan 3 vakıf okulunun büyük zarar gördüğünü, Emel hareketine yakın, bodrum katı ecza deposu olarak kullanılan yardım derneği Rabab Sadr Merkezi'ninse tamamen yıkıldığını belirtti. Rabab Sadr Merkezi'nin yıkılması sonucu bir korumanın yaralandığı ve bu korumanın enkaz altında 3 kişinin bulunduğunu söylediği ifade edildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı