Gündem Haberleri

  İsrail Güney Lübnan'da bir kasabayı ele geçirdi

  MARCAYUN (A.A)
  10.08.2006 - 09:31 | Son Güncelleme:

  İsrail Güvenlik Kabinesi'nin dün Lübnan'a karar harekatının genişletilmesini onaylamasından sonra Başbakan Olmert'in, kara harekatını, diplomatik çabaların sonuç verip vermediğini görmek için 2-3 gün durdurmaya karar verdiği yönündeki açıklamaların ardından İsrail askerlerinin, Lübnan'ın güneyindeki Marcayun kasabasını ele geçirdiği haberleri geliyor.

  Reuters ajansı, görgü tanıklarına dayanarak, İsrail askerlerinin sınırdan Lübnan'ın 8-9 kilometre içindeki Marcayun kasabasıyla yakınındaki iki köyün kotrolünü ele geçirdiğini duyurdu.

  Bölgedeki bir Reuters muhabiri, İsrail askerlerinin Marcayun kasabasında yaya olarak ilerlediğini kaydetti.
  Daha önceki haberlerde de görgü tanıklarının, tanklar ve zırhlı araçlarla desteklenen İsrail askerlerinin bu sabah erken saatlerde Marcayun kasabasına girdiklerini söylediği bildirilmişti.

  İsrail sınırından 8-9 km uzaktaki Hıristiyan kasabası Marcayun'da yaşayanlar, İsrail askerlerinin kasabanın kuzey girişinde mevzilendiklerini ve kasabaya ilerlerken direnişle karşılaşmadıklarını belirtmişti.

  AP ajansı ise bu sabah, üst düzey İsrailli bir yetkiliye dayanarak, Başbakan Ehud Olmert'in, diplomatik çabalara şans tanımak için Güney Lübnan'a kara saldırılarına 2-3 gün ara verilmesine karar verdiğini duyurmuştu. İsmi açıklanmayan üst düzey bir hükümet yetkilisi, Güvenlik Kabinesi'nin dün Lübnan'a karar harekatının genişletilmesini onaylamasının ardından Başbakan Olmert'in, kara harekatını, diplomatik çabaların sonuç verip vermediğini görmek için 2-3 gün durdurmaya karar verdiğini kaydetmişti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı