Dünya Haberleri

  İsrail Filistin'de operasyon düzenliyor

  A.A.
  22.08.2006 - 10:19 | Son Güncelleme:

  Helikopter, tank ve zırhlı araçların desteğindeki İsrail askerlerinin, İsrail ile Gazze arasındaki sınır kapısının yakınında, Filistin denetimindeki bölgelerde operasyona başladığı bildirildi.

  Güvenlik yetkilileri, operasyon sırasında 3'ü Hamas militanı 5 Filistinlinin yaralandığını, 3 Filistinlinin de tutuklandığını belirtti.

  İsrail tank ve zırhlı araçlarının, Nahal Oz ile Karni arasındaki geçiş noktasının bulunduğu bölgede 600 metre kadar Filistin topraklarına girdiği bildirildi.

  İsrail ordusu da Karni sınır kapısı yakınında operasyon düzenlendiğini doğrulamış, ancak operasyonun amacını açıklamamıştı.

  Öte yandan Filistinli güvenlik kaynakları, İsrail ordusunun Gazze'nin güneyinde, Han Yunus kasabasının yakınındaki çiftlik arazilerine girdiğini, ateş açan askerlerin çiftçilerden bölgeyi terk etmelerini istediğini söyledi.

  GAZZE'DE 3 FİLİSTİNLİ ÖLDÜRÜLDÜ

  İsrail askerleri tarafından Gazze Şeridinin güneyindeki Han Yunus yakınlarında öldürülen Filistinli eylemcilerin İslami Cihad üyesi olduğu açıklandı. İsrail ordusu sözcüsü de, dün gece geç saatlerde şüpheli davranışlarda bulunan 3 Filistinlinin ellerinde büyük çantalarla sınır yakınlarına yaklaştığını, askerlerin ateş açması sonucu üçünün de öldüğünü söyledi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı