ADANA HABERLERİ

İsrail’den Adana Sanayisine Fuar Daveti

IHA
09.09.2015 - 09:20Son Güncelleme :

İSRAİL’İN ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ MASLAHATGÜZARI AMİRA ORAN, İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU TİCARET ATAŞESİ MOONEER AGBARİYA İLE ADANA SANAYİ ODASI’NI ZİYARET ETTİ.

IHA

İsrail’de bu yıl 13-15 Ekim tarihlerinde 5’incisi düzenlenecek olan “WATEC Su teknolojileri & Çevre Kontrolü Fuar ve Konferansı” için Türkiye’den gidecek Ticaret Heyeti’ne Adanalı sanayicilerin de katılması istendi.
İsrail’in Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Amira Oran, İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Mooneer Agbariya ile Adana Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fırat Karalı, Yönetim Kurulu Üyeleri Salih Sütcü ve Süleyman Baş, Genel Sekreter Bora Kocaman’ın yanı sıra sektörde üretim yapan firma temsilcileri ve çevre uzmanları ile bir araya geldi.
WATEC Fuar ve Konferansı’na Türkiye’den katılımı önemsediklerini vurgulayan Maslahatgüzar Amira Oron, bu amaçla fuarı ziyaret etmek isteyenlere yönelik ticaret heyeti oluşturulacağını, Adana’dan da firma temsilcilerinin katılımını arzu ettiklerini söyledi. Oron, “Türkiye-İsrail ilişkilerini gelecekte çok daha iyi noktaya getirmek istiyoruz. Fuara ve ilişkilerimizi geliştirmeye davet ediyorum” dedi.
Adana Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Fırat Karalı da, Adanalı sanayicilerin fuara davet edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İsrail ile ticari ilişkiler içerisinde bulunan çok sayıda Adana firması olduğuna dikkat çeken Karalı, “İsrail’in jestine ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi çağrısına kayıtsız kalmayacağız, işbirliği içerisinde olmaya gayret göstereceğiz” diye konuştu.
Fuarın dünya çapında en ileri teknolojiler ve çözümler için vitrin oluşturduğunu belirten Ticaret Ataşesi Mooneer Agbariya, ana temanın ise doğal kaynaklardan daha verimli şekilde faydalanmayı sağlayacak teknolojilerin tanıtılması olduğunu ifade etti. Agbariya, “Etkinlik, su ve çevresel kontrol alanlarında İsrail’in en gelişmiş teknolojik yeniliklerin sergilendiği ve madencilik, petrol ve gaz, biyo-ilaç, kimyasallar, ağır sanayi, gıda ve içecek gibi endüstrilerinde karşılaşılan su sorunlarına ve su ıslahına yönelik çözümlerin sunulduğu bir platform sunacak” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden İsrail’den Adana Sanayisine Fuar Daveti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Eylül 2015 tarihinde saat 09 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İsrail’den Adana Sanayisine Fuar Daveti haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:54
 • Guneş
  07:37
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:15
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  19:01
Sayfa Başı