Dünya Haberleri

DÜNYA

  İsrail ateşkes öncesi Lübnan'ı vurdu: 9 ölü

  BEYRUT (A.A)
  14 Ağustos 2006 - 09:12Son Güncelleme : 14 Ağustos 2006 - 10:52

  BM'nin Lübnan'da ateşkes öngören kararının yürürlüğe girmesine saatler kala İsrail savaş uçaklarının Lübnan'da düzenlediği saldırılarda 9 kişi öldü, onlarca kişi yaralandı.

  Lübnanlı güvenlik yetkilileri, savaş uçaklarının doğuda bir köyü, güneyde ise bir Filistin mülteci kampını vurduğunu söyledi. Yetkililer, güneydeki Sayda kenti yakınlarında bulunan Eyn El Hilve mülteci kampında Filistin Halk Kurtuluş Cephesi örgütünün bürosuna düzenlenen saldırıda bir kişinin öldüğünü, 3 sivilin de yaralandığını belirtti.
  Yetkililer, doğudaki Hizbullah'ın kalesi olan Baalbek'de ise bir minibüsün hedef alındığını, saldırıda bir polisin öldüğünü, 6 Lübnanlı askerin de yaralandığını kaydetti.

  Bu arada sivil savunma yetkilisi Ali Şükür, gece Brital bölgesinde İsrail ordusunun düzenlediği iki hava saldırısında en az 7 kişinin öldüğünü, 20'den fazla kişinin de yaralandığını söyledi.

  Şükür, Baalbek'e 15 kilometre mesafedeki Brital'de düzenlenen saldırıda 3 evin yıkıldığını ifade etti. Brital sakinleri ise yıkılan binalardan birinin Hizbullah bürosu olarak kullanıldığını belirtti. Öte yandan, Lübnanlı güvenlik yetkilileri, dünkü saldırılarda 38'i sivil 4'ü Lübnan askeri toplam 42 kişinin öldüğünü, 90 kadar da yaralı olduğunu bildirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı