Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İşportaya hücum!

  Hürriyet Haber
  05.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme: 05.01.1999 - 00:01

  Mağazaların el yakan etiketlerle dolu vitrinleri, dar gelirlilerle orta direği seyyar satıcılara yöneltti. Her hafta Eminönü çevresinde açılan seyyar tezgahları, dar gelirlilerin hücumuna uğruyor. Alışverişlerini buradan yapanlar, Eminönü Meydanı'nı hınca hınç dolduruyorlar.

  Eminönü'nde, özellikle hafta sonları iskelelerin önü, Yeni Cami çevresi ve Beyazıt Meydanı pazara dönüşüyor. Tezgahlarda pantolondan gömleğe, ayakkabıdan terliğe kadar değişik birçok mal mağazalardan çok daha ucuza satılıyor. Meydanlarda, Türk cumhuriyetlerinden gelenlerle Rus, Romen, Bulgar ve diğer eski Doğu Bloku ülkelerinin vatandaşları da getirdikleri mallara müşteri arıyor. Fiyatlardan bazıları şöyle; gömlekler 500 bin-1 milyon, pantolonlar 1 milyon, kazaklar 1, ceketler 2, ayakabılar 2.5 milyon lira, çoraplar 5 çifti 700 bin, erkek iç çamaşırları 250 bin, kadın iç çamaşırları 100-250 bin, çocuk gömlekleri 500 bin lira.

  İstanbulluların yanısıra, çevre illerden gelenler de buradan alışveriş yaparken düşüncelerini şöyle açıklıyorlar: ‘‘Mağazalarda 5-10 milyon liraya satılan giyecekleri, buradan 2-3 milyon liraya alıyoruz. Çok kalabalık oluyor ama, ucuz olduğu için burayı tercih ediyoruz.’’

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı