Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İspirli: İki lojmanı da boşaltacağım

  Ergün AYAZ/İZMİT(Kocaeli),(DHA)
  21 Ağustos 2009 - 11:51Son Güncelleme : 21 Ağustos 2009 - 11:51

  Hurriyet.com.tr’nin ortaya çıkardığı lojman skandalında, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli Doğan Haber Ajansı’na konuştu: “İki lojmanı da en kısa sürede boşaltacağım”

    

   

  DEPREMZEDELERİN PROTESTOSUNDAN FOTOĞRAFLAR

   

  İstanbul Şişli'de de lojmanda eşyasının bulunduğu ileri sürülen İspirli, tepkinin kendisini çok üzdüğünü belirterek, “Şu anda kendime kiralık ev arıyorum. Hem İzmit Arızlı'daki, hem de İstanbul Şişli'deki daireyi boşaltacağım” dedi.

   

  İzmit Arızlı Mevkii'nde Irak'ın yardımıyla yapılan deprem konutlarından, depremzedelere boşalttırılan evlerin bürokratlara lojman olarak verilmesini protesto edenler, gösteriler sırasında burada oturan bazı vali yardımcıları ile Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli'ye de sözlü tepki göstermişti.

   

  Protesto gösterileri sırasında çekilen fotoğraf ve görüntüleri gazetelerde ve televizyonlarda yer alan ve 9 ay önce İstanbul'dan Kocaeli'ne atanan Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli'nin İstanbul Şişli'de Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ait lojmanda da eşyaları bulunduğu belirlendi.

  Nevzat İspirli, Şişli'deki lojmanın süresinin Ağustos sonunda biteceğini söyledi. İspirli, gelişmelerle ilgili şunları söyledi:


  “İzmit Arızlı'daki konuta 225 TL kira ödüyorum. Orası lojman değil. İstanbul Şişli'deki lojmanda oturmak için Ağustos sonuna kadar süre istemiştim. Şişli'deki lojmanı da boşaltıyorum. Kendime şimdi ev arıyorum. İki evi de boşaltıyorum. Şişli'deki lojmanı haksız yere kullanmadım. İl Milli Eğitim Müdürü olarak müsaadeli oturdum. Şimdi ikisini de boşaltıyorum.”

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı