« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İspatlasınlar bırakırım

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Eskişephirspor karşılaşmasının hakemi Halis Özkahya'nın verdiği kararların ağır olduğunu belirterek, "Kendisine hakaret ettiğim ispatlanırsa antrenörlüğü bırakırım" dedi.

EMRE KOŞAK - BURSA / DHA
SON GÜNCELLEME

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, dün akşam bir televizyon kanalında yayınlanan spor programına canlı yayında bağlanarak soruları cevapladı. Bugüne kadar herhangi bir karşılaşma öncesi ve sonrasında hakemlerin haysiyetini zedeleyici hiçbir kelime kullanmadığını belirten Sağlam, "Bunu söylediğimi ispat edecek varsa antrenörlüğü bırakırım. Hakemlerimiz de onurlarına ve haysiyetlerine düşkün insanlardır. Böyle bir söylem karşısında gereğini yaparlar. Bursaspor'a geleli 2,5 sene oldu ilk kez böyle bir olay yaşadım. Hakeme bravo dememle birlikte beni sahadan dışarı çıkardı. Bununla bile sahadan çıkaran hakemler o türlü davranış karşısında daha fazla tepkide bulunurlar. Kesinlikle kabul etmiyorum" diye konuştu.

"HAKEMLE KAVGA ETMEDİM"

Kendisinin karşılaşmanın hakemi Özkahya ile kavga etmediğini, diyaloğa girmediklerini ifade eden Sağlam, "Bana 40 metreden daha fazla yaklaşmadı. Benim tepkim şu oldu; Eskişehir deplasmanı zor deplasman şampiyonluk yarışı sürüyor. 1-0 önde götürdüğümüz karşılaşmada hakemin kararıdır o, ama bizim penaltı olmadığına inandığımız penaltıyla maç beraberliğe geliyor. Ondan birkaç dakika sonra bize yapılan hareket ve orada penaltımız verilmiyor. Akabinde bir oyuncumuz masum bir itirazdan sonra oyundan atılıyor. 5 dakika içerisinde 3 tane net ve ağır kararla karşı karşıya kalıyoruz. Sinirlendim. Sahada kalmam gerekirdi ama bizler de insanız. Böyle çok kısa bir zamanda 3 tane oyunun gidişatını derinden etkileyecek pozisyonla karşı karşıya gelince alkışlayarak bravo diyerek tepki gösterdim. Benim diyaloğum bu kadar. Alkışla protesto etmek ihraçsa ben bu olayı kabul ediyorum ama oyuncuya alkışla harekette uyarı veriliyorsa bence teknik adama da verilmesi lazım. Beni uyarmadan dışarı gönderdi. 4'üncü hakemi şunu sordum 'Neden gönderiyorsun?', o da bana, 'Alkışlayarak hakemi protesto ettin' dedi. Tribün gergindi ve o sinir ruh hali içinde orada çok fazla takıma katkı da sağlayacağıma inanmadım. Mutlu hocaya gerekenleri söyleyerek içeri girdim" şeklinde konuştu.

"BAŞKA TAKIMLAR GİBİ SÖYLEMDE OLMAYACAĞIZ"

Geçtiğimiz sezon çok zorlu bir mücadeleden sonra şampiyon olduklarını ve 3'üncü sezonda hala ligin zirve yarışını sürdürdüklerini ifade eden başarılı teknik adam, "Rakiplerimiz bizden çok daha güçlüler. Bu şartlar altında lige renk katmaya çalışıyoruz ki çok önemli bir başarı da üretiyoruz diye düşünüyorum. Bu türlü şeyleri geçmişte de yaşadık bugünde yaşıyoruz. Biz kulüp olarak böyle bir karar aldık. Ben kendimce hakem adına şanssız bir maç yaşandığına inanıyorum. Başka takımlar gibi hakemleri rencide edici ve baskı altına alıcı söylemler içinde olmayacağız. Başımıza ne gelirse gelsin bu kararımızdan vazgeçmeyeceğiz" dedi.

"ONLARIN NE KADAR ŞANSI VARSA BİZİM DE VAR"

Zirve mücadelesindeki rakipleri Trabzonspor ve Fenerbahçe'nin de durumunu değerlendiren Sağlam, "Bireysel anlamda değerlendirdiğiniz zaman onlarda daha geniş kadro ve daha yıldız oyuncular var. Bizim geçtiğimiz sezon ön plana çıkardığımız olgu, takım birlikteliği ve takım oyunuydu. Onu yaparak şampiyon olduk. Bu yıl da onu yapmaya çalışıyoruz. Biri 6 defa diğeri 17 defa şampiyon olmuş. Bizim yaşadıklarımızı daha önce defalarca yaşamış takımlar. Bizden bir adım önde gibi görünüyorlarsa da bu hafta Trabzon Manisa deplasmanında Fenerbahçe Beşiktaş ile karşılaşacak. Bu hafta sonunda lider olmayacağımızı kimse iddia edemez. Onların ne kadar şansı varsa bizim de o kadar şansımız var. Gaziantepspor'u yendiğimiz takdirde ibrenin bize döneceğini düşünüyorum" diye konuştu.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz