Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İspat etsinler kendimi Konak Meydanı'nda asarım

13 Eylül 1986’da oynanan G.Saray-G.Birliği maçında konuk ekip lehine haksız penaltı vermekle suçlanan eski hakem, “O dönem bırakın böylesine çirkin bir teklifi getirmeyi, kimse kolay kolay yanıma bile yaklaşamazdı” dedi.

Ulaş SAĞ / İZMİR, (DHA)
SON GÜNCELLEME

O HAKEM YAVUZ KARAOZAN MI

GENÇLERBİRLİĞİ Kulübü Başkanı İlhan Cavcav’in Hürriyet’e verdiği röportajla başlayan şike dosyasında adı geçen eski hakem Yavuz Karaozan, hakkındaki iddialara yine Hürriyet aracılığıyla yanıt verdi: “Hakemlik dönemimel ilgili bir kişi ‘şüpheli, lekeli’ desin, kendimi Konak Meydanı’nda asarım.” İlhan Cavcav’ın geçmişte şike yapmakla suçladığı eski futbolculardan Halil İbrahim Eren’in 13 Eylül 1986’da İstanbul’da oynanan G.Saray-G.Birliği konuk takım lehine haksız yenaltı vermekle suçlanan Karaozan şunları söyledi:

“Hürriyet’teki haberi okuyunca beynimden vurulmuşa döndüm. Hemen İlhan Cavcav’ı aradım. O da bana, ‘Seni herkes iyi tanıyor. Sakin ol, ben gereken açıklamayı yapacağım’ dedi. Her şey bir yana İlhan Cavcav gibi Türk futbolunda yılları devirmiş, akıllı bir spor adamı, bir maçtan önce soyunma odasına inip, futbolculara ‘Ben hakemi satın aldım’ der mi? Bu işin daha sonra başına iş açacağını hesaplamaz mı?”

Halil İbrahim beni iyi tanır

Hakemlik kariyerini, Türkiye’nin dört bir yanında hala teknik adamlık veya yorumculuk yapan futbolculara sorulması gerektiğini savunan Karaozan, “Beni Fatih Terim’e, Raşit Çetiner’e, Rıdvan Dilmen’e, Sinan Engin’e, Metin Diyadin’e, Şifo Mehmet’e, Samet Aybaba’ya, Metin Tekin’e sorsunlar. Bu iddiaları ortaya atan Halil İbrahim’in de beni iyi hatırlaması lazım. Hakemliğim döneminde bırakın böylesine çirkin bir teklifi getirmeyi, kimse kolay kolay yanıma bile yaklaşamazdı. Halil İbrahim Eren ile İlhan Cavcav arasındaki diyaloğa adımın karışmasına ise hiç anlam veremiyorum” dedi.

Bıraktığımda kulüpler teşekkür mektubu yolladı

HAKEMLİĞİ bıraktığımda tüm kulüplere birer veda yazısı yolladığını belirten Karaozan, “Bu yazıma bazı kulüpler, ‘Sizin katkılarınız, pırıl pırıl hakemliğiniz unutulmaz’ diyerek yanıtladı. Geçtiğimiz günlerde kalp spazmı geçirdim. Rahatsızlığımı yeni atlatıyorum. Böyle bir ortamda bu iddiaları duymak, görmek beni çok üzdü. Hakkımdaki genel kanaati Türk futbol kamuoyu rahatça ortaya koyabilir. Benden kimsenin zerre kadar şüphe etmeyeceğinden eminim” dedi.

TRT’den kasetleri alıp izlesinler

Kendisinin satın alındığının iddia edildiği 13 Eylül 1986 oynanan G.Saray-G.Birliği maçındaki penaltı kararıyla ilgili, “Gördüğümü çaldım” diyen Karozan sözlerini şöyle sürdürdü: “O dönemde saha çizgileri kireçten dökülüyordu. O pozisyonda yerden kireç kalktı. Ben de gördüğümü çaldım. Pozisyonla ilgili yapılan yorumlarda, ‘yanlış karar’ diyenler de oldu, doğru olduğunu söyleyenler de... Hatalı düdük çalmış olabilirim. Hatalıysam, Türkiye’de yanlış düdük çalan ne ilk, ne de son hakem benim. İsteyen, TRT’den maçın kasedini alıp, tekrar izleyebilir. Öyle özet filan da değil. Tüm maçı izlesinler, görsünler. Ben bu iddiaların hepsiyle ilgili hesap soracağım.”

Cavcav: H.İbrahim’in kuyruk acısı var

G.BİRLİĞİ Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, şike yapmakla suçladığı Halil İbrahim’in, “Asıl şike yapan kişi İlhan Cavcav’dır. İstanbul’da G.Saray ile oynadığımız maç öncesi hakemi satın aldığını söyledi” şeklindeki sözleri ile ilgili “H. İbrahim yalan söylüyor. Kuyruk acısı olduğu için bana iftira atıyor” dedi. Gelişmeleri üzüntü ile izlediğini vurgulayan Cavcav, “H. İbrahim zeytinyağı gibi su üstüne çıkmaya çalışıyor”diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler