« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ispartaspor'a tam not

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Vali H.İbrahim Daşöz, Belediye Başkanı Y.Ziya Günaydın ve yöneticiler, ligde ilk devreyi 33 puanla tamamlayan pembe yeşilli takımın tarihi başarı elde ettiğini açıkladı.

Ispartaspor'un birinci devredeki performansı ve elde ettiği derece Vali H.İbrahim Daşöz, Belediye Başkanı Y.Ziya Günaydın, Kulüp Başkanı Atakan Yazgan ve yöneticilerin tarafından değerlendirildi. Vali Daşöz'ün verdiği iftar yemeğinde bir araya gelen kentin ve kulübün yöneticileri, devreyi 33 puanla tamamlayan pembe yeşillilere tam not verirken, ‘‘Ekibimiz beklenenin üzerinde bir başarıya imza attı’’ yorumu yaptılar.

Vali Daşöz, ‘‘İkinci Lig'deki ilk sezonumuz olduğu için kamuoyunda Ispartaspor'un küme düşmemeye oynayacağı görüşü hakimdi. Ancak Tarık Söyleyici ve öğrencileri bunun tam aksine kentimize liderlik sevinci bile yaşattı. Elde edilen başarı, ekonomik yönden daha güçlü ve tecrübeli bir çok takımı kıskandırmıştır. Ispartalılar, bu büyük başarıyı gösteren futbolcular ve Tarık Söyleyici ile gurur duymalıdır’’ diye konuştu.

Öte yandan, Eskişehir deplasmanı öncesi toplam 16 milyar ödeme yapan kurmaylar, futbolcuların alacaklarının kalan kısmını kapatmak için kaynak arayışını sürdürüyor. Ödeme, Belediye Başkanı Günaydın'ın ve Başkan Yazgan'ın 5'er, yöneticilerin 6 milyar lira katkısı ile gerçekleştirilmişti. Belediye Başkanı Günaydın, ‘‘Sıkıntılı dönemde sorun çıkarmayan bu futbolcuların özverisini takdir etmemek mümkün değil’’ dedi.