Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Isparta'da kırmızı halı yasağı kalktı

  Mehmet ÇINAR/ ISPARTA, (DHA)
  07.08.2006 - 12:20 | Son Güncelleme:

  Isparta Valiliği'nde, makam odasına çıkan merdivenlere kırmızı halı döşetilip, gelenlerin geçişinin yasaklandığı uygulamaya son verildi. Görevli memur merdivenlerin başından alınırken, valiliğe gelenler kırmızı halıya basarak makama çıkmaya başladı.

  Makam odasına çıkan merdivenlere kırmızı halı döşeten Isparta Valisi Şemsettin Uzun, bir süre önce merdiven başına bir personeli görevlendirdi. Bunun kamuoyuna yansıması üzerine Isparta Valiliği bu uygulamadan vazgeçti. Görevli memur medivenlerin başından başka yere gönderilirken, ziyaretçiler engellemeye maruz kalmadan kırmızı halıya basarak makama çıkmaya başladı.

  Vali Uzun, bu konuda açıklama yapmaktan kaçınırken, Basın Halkla İlişkiler Müdürü Sadi Kahyaoğlu, merdiven başındaki personelin görevlilerin halıya basmasını engellemek için görevlendirilmediğini savundu. Türkiye'deki tüm valilik binalarında halk ile protokol girişlerinin ayrı olduğunu anlatan Kahyaoğlu, “Kırmızı halı önündeki nöbetçi memur, halıya tahsis edilmemiş olup, bu memurumuz, ‘müracaat memurluğu’ adı altında çalışıyor. Bu memur Valiliğe gelenleri yönlendirir. Şu an isteyen herkes kırmızı halının üzerinden geçerek, merdivenleri kullanabilir” diye konuştu.
  Etiketler: son dakika
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı