ISPARTA HABERLERİ

Isparta'da 'Açık Kapı' birimi hizmette

DHA
13.04.2018 - 16:36Son Güncelleme :
DHA

 

Ali ÇEVİKBAŞ/ISPARTA, (DHA) - İÇİŞLERİ Bakanlığı tarafından uygulanan 'Açık Kapı' projesi faaliyetlerinin yürütüleceği birim Isparta Valiliği'nde açıldı.

Açık Kapı'nın milletin kapısı olduğunu söyleyen Vali Şehmus Günaydın, Açık Kapı projesinin, vatandaşların kamu hizmetlerine erişimini kolaylaştırması, başvuruların daha hızlı sonuçlanması ve ayrıca sunulan hizmetlerden vatandaşların memnuniyetinin arttırılması için çok önemli olduğunu vurguladı. Vali Günaydın; "Başvurular üç şekilde yapılabilecek, birincisi; vatandaşlarımız bu gördüğünüz alana gelerek görevlilerimizle yüz yüze ve diğer bir odamız olan baş başa odasında birebir görüşebilecek, ikincisi; internet ortamında www.acikkapi.gov.tr adresinden başvuru yapılabilecek, üçüncüsü ise; mobil telefonlara indirilen 'Açık Kapı' uygulamasıyla da başvurularını yapabileceklerdir" dedi.

Vatandaşların Açık Kapı projesiyle 17 kategoride ve 322 başvuru türünde başvuru yapabileceklerini kaydeden Vali Günaydın; başvuruların olumlu yâda olumsuz en geç 7 iş günü içerisinde sonuçlandırılacağını söyledi. Birçok konuda vatandaşların evinden çıkmadan internet ortamında başvurularını yapabileceklerini belirten Vali Şehmus Günaydın, Açık Kapı projesinin bürokrasinin azaltılması ve hizmetlerin hızlı bir şekilde sonuçlandırılması yönünden çok önemli bir çalışma olduğunu söyleyerek, uygulamayı başlatan Başta İçişleri Bakanlığı olmak üzere birimin teşkilinde görev alanlara teşekkür etti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Isparta haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Isparta haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Isparta'da 'Açık Kapı' birimi hizmette haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı