« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Isparta köşe oldu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Afyonspor'u 1-0 yenerek Ispartaspor'un bayrağını yeniden zirveye diken pembe yeşilli futbolculara para yağıyor. Yöneticiler, bugün 6 milyar lira prim, cumartesi günü de 11 milyar lira maçbaşı parası dağıtacak.

Prim 250'şer milyon

Pazar günü sahasındaki maçta Afyonspor'u 1-0 yenerek 2 hafta aradan sonra yeniden liderlik koltuğunu oturan Ispartaspor'da futbolculara para yağıyor. Maçtan bir gün önce futbolculara 11 milyar lira maçbaşı parası ödeyen yönetim, bugün de Afyonspor galibiyetine karşılık futbolcu başına 250'şer milyon lira olmak üzere toplam 6 milyar lira ödeme yapacak.

Demirel'den 10 milyar

Cumartesi günü de 11 milyar lira daha maçbaşı parası ödeneceği bildirildi. Ankara'da yaşayan Ispartalı işadamı Arif İzzet Sarıtaş, maçtan önce Ispartaspor'a 5 milyar lira yardımda bulunmuştu. Bugün de Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in kardeşi işadamı Şevket Demirel 10 milyar lira yardımda bulunacak. Futbolcuların bütün alacakları 21 Mayıs'tan önce ödenecek.

Kulübe destek yağıyor

Cuma günü İstanbul'daki Ceylan İntercontinental Otel'de yapılan Ispartaspor Gecesi'nde 19 milyar lira gelir elde edildi. Açık arttırma ile satışa çıkarılan futbol topunu işadamı Vedat Yakupoğlu 6 milyar, formayı da Turizm Bakanı Erkan Mumcu ile işadamı Mustafa Selçukcan ortaklaşa 6 milyar lira ödeyerek satın aldı. Bilet satışından da 8 milyar lira gelir sağlandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz