ISPARTA HABERLERİ

Isparta İl Meclisinden Son Teklif

IHA
10 Temmuz 2015 - 15:57Son Güncelleme : 10 Temmuz 2015 - 15:58

İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI ALİ BOLAT, BELEDİYEYE YAPTIKLARI BU TEKLİFİN SON TEKLİF OLDUĞUNU SÖYLEDİ

IHA

Isparta İl Genel Meclisi, Isparta Belediyesi’ne Eski Özel İdare binası arsasının takası konusunda son teklifini sundu. Meclis, Süleyman Demirel Kongre Merkezi’yle birleşecek şekilde Belediyeden 11 bin metrekarelik dik parselin alınmasını teklif etti.
Isparta İl Genel Meclisi, Isparta Belediyesi’ne Eski Özel İdare binası arsasının takası konusunda son teklifini sundu. İl Genel Meclisi Başkanı Ali Bolat, Isparta Belediyesi’nin Özel İdare Parkı’nın bulunduğu alanla bitişik yerde yapacağı otopark projesinde bir takım sıkıntıların olduğunu söyledi. Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günay’ın il genel meclis toplantına davet ettiklerini belirten Bolat, “Yapmak istediği otopark projesiyle ilgili görüşleri hakkında bilgi edindik. Daha sonra biz Belediyeyi ziyaretimizde Sayın Başkanımızla eğer Kent merkezindeki Eski Özel İdare binasının bulunduğu yer Isparta menfaatleri doğrultusunda Isparta Belediyesi’nin yapacağı otopark alanı için ihtiyaçsa biz otopark yapılacak olan arazinin Isparta Belediyesi’ne takas usulüyle verilmesi konusunda her türlü teklife açık olduğumuzu söyledik. Başkan da bizim kendilerine sunduğumuz Böcüzade Parkıyla Özel İdare’ye ait arsamız arasında takasın hemen yapılabileceğini söyledi. Ancak Isparta Belediyesi’ndeki teknik personelin çalışması sonucu sayın Belediye Başkanımız, bizim yaptığımız teklife karşısında Böcüzade Parkı’ndan tamamını değil yaklaşık 6 bin metrekarelik bölümünü takas etme teklifini gönderdi. Ben de bu teklifi Meclis’e taşıdım “ dedi.
Bolat şöyle devam etti:
“Komisyondaki arkadaşlarımızın çalışması neticesinde Böcüzade Parkı’nın takasıyla ilgili net ve son kararımız Özel İdare’ye ait Süleyman Demirel Kongre Merkezi’nden ara yolu da içine alacak şekilde dik bir kesitle ana yola kadar olan bölümde oluşacak yeni imar parselinin Özel İdare uhdesine geçirilmesi karşılığında, Başkan Günaydın’ın altına otopark yapmak istediği Özel İdare sahasının takasına hazırız. Biz İlk teklifte 22 bin metrekarelik Böcüzade alanının tamamını istemekten de vazgeçtik. Madem Isparta Belediyesi’nin ve Özel İdare’nin menfaatleri korunacaksa Süleyman Demirel Kongre Merkezi’nden ara yolu da içine alacak şekilde dik bir kesitle ana yola kadar olan bölümde oluşacak yeni imar parselinin Kongre Merkezi’nin arsasıyla birleştirilmesi her iki kurumun lehine olacaktır.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Isparta haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Isparta ilinden Isparta İl Meclisinden Son Teklif hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Isparta İl Meclisinden Son Teklif haberi güncellenecektir.

  ISPARTA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   04:25
  • Guneş
   06:10
  • Öğle
   13:12
  • İkindi
   16:56
  • Akşam
   19:53
  • Yatsı
   21:24
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı