Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İspanyol kurye

  Hürriyet Haber
  17 Mart 1998 - 00:00Son Güncelleme : 17 Mart 1998 - 00:01

  Türkiye'ye bir yılda 9 kez giriş çıkış yapan kadın kurye, Atatürk Havalimanı'nda 2 kilo 200 gram eroinle yakalandı. Uyuşturucuyu satan 4 zenci de gözaltında.

  İstanbul Narkotik Polisi, aldıkları bir ihbar üzerine Fatih'te zencilerin kaldığı evleri takibe başladı. Evlerden birisine değişik saatlerde birkaç kez giren ve son seferinde çanta ile çıkan İspanyol uyruklu bir kadını Atatürk Havalimanı'na kadar takip ettiler. Burada yapılan kimlik kontrolünde, isminin Maria Del Sagrariro olduğu belirlenen kadının çantasında 2 kilo 200 gr eroin ele geçirildi.

  45 kilo eroin taşımış

  Gözaltına alınan Maria'nın sorgusunda, İspanya'da hayat kadını olduğu ve bir zenci arkadaşı tarafından Türkiye'ye gönderildiği öğrenildi. Türkiye'de zencilerle beraber olduğunu bunun parasını da İspanya'daki zenci arkadaşından aldığını söyleyen İspanyol kurye ifadesinde, ‘‘Son bir yıl içinde Türkiye'ye 9 kez giriş çıkış yaptım 45 kilogram eroin götürüp karşılığında da 50 bin dolar kazandım’’ dedi.

  Operasyonlar sürüyor

  Fatih'teki evlere baskın düzenleyen polis, Tanzanya uyruklu Pera Omari Selamani, Mwalimu Hatibu Mbwana, Jaffer Suleman Ahmet ve Ali Yusuf Mshangama'yı gözaltına aldı. Zenciler, uyuşturucuyu İstanbul'da yaşayan zencilerden alıp İspanya'ya gönderdiklerini itiraf ettiler. Bu arada Beyoğlu'nda düzenlenen operasyon-larda da 1 kilo 800 gr esrar maddesi ele geçirildi. Olayla ilgili Sebahattin Yalçın, Hamit Dolaşır ve Dilek Gökdemir yakalandı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı