Gündem Haberleri

  İspanyol hakim ses kayıtlarını kaybetti, 6 Türk serbest kalabilir

  A.A.
  16.02.2006 - 13:04 | Son Güncelleme:

  İspanya'da Ulusal Mahkeme Hakimi Juan del Olmo'nun uluslararası bir uyuşturucu çetesiyle ilgili soruşturma sırasında alınan ses kayıtlarından bazılarının kaybolması nedeniyle, çetenin Türk ve İspanyol 6 elebaşısının beraat edebilecekleri bildirildi.

  İspanya'da yayımlanan El Pais gazetesinin birinci sayfadan verdiği habere göre, Ocak 2003'te Hakim del Olmo yönetiminde uyuşturucu kaçakçılığıyla ilgili haklarında soruşturma yapılan 30 Türk ve İspanyol'a ait ses kayıtlarından 13'ü kayboldu.

  Haberde, halen cezaevinde bulunan uyuşturucu çetesinin 6 Türk ve İspanyol elebaşısına ait bu kayıp ses kayıtlarının bulunamaması nedeniyle, söz konusu kişilerin delil yetersizliğinden beraat etme risklerinin bulunduğu belirtildi.
  İspanya'da 1999 ve 2000 yıllarında düzenlenen operasyonlarda, Türkiye, Fas ve Almanya üzerinden uluslararası uyuşturucu kaçakçılığı yapan, üzerlerinde 16 kilo kokain ve 52 kilo eroin ile silah ve önemli miktarda parayla yakalanan Türk ve İspanyol vatandaşı 30 kişi, Ulusal Mahkeme tarafından ağır cezalara mahkum edilmişti.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı