Ege Haberleri

  İspanyol fizyoteparist Bodrum’a eğitime geldi

  Nilüfer KANDIRMIŞ, (DHA)
  14.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İSPANYA Sağlık Bakanlığı bünyesindeki eğitim merkezleri ve fizyoterapi yüksekokulları tarafından onaylanan programların eğitmenliğini yapan dünyaca ünlü fizyoterapist Juan Castellano, Muğla Bodrum’daki pilates merkezi Bodyart’ın işletmecisi Özlem Alipaşaoğlu’nun daveti üzerine ilçeye geldi.

  BodyArt’ın eğitmenlerine, üyelerin sırt ve boyun problemlerini gidermeye yönelik hareketlerle ilgili eğitim veren Castellano, yapılan hareketlerin hangi kasları harekete geçirdiğini ve vücudun hangi bölümlerine iyi geldiğini örnekler vererek anlattı. Juan Castellano, esneme, sırt ve boyun gerdirme hareketlerinin yanı sıra pilates toplarıyla çalışmalar da yaptırdı. Castellano, hareketleri düzgün yapamayan Pilates BodyArt üyeleriyle de yakından ilgilendi.

  İki kez daha gelecek

  Bodrum’a ilk kez geldiğini söyleyen Juan Castellano, “Üç gün boyunca pilates tutkunlarına fizyoterapi eğitimi verdim. Özellikle boyun ve sırt ağrılarını gidermeye yönelik hareketler üzerine çalıştık. Pilates BodyArt eğitmenlerine de kısa bir eğitim verdim. Bodrum’u çok beğendim. Mart ve haziranda yine geleceğim” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı