Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İspanyol basınında Türkiye'ye yatırımı teşvik ilanları yayınlandı

  A.A.
  05.10.2007 - 14:26 | Son Güncelleme: 05.10.2007 - 14:26

  Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı tarafından İspanya'nın önde gelen basın kuruluşlarında Türkiye'ye yatırımı teşvik ilanları yayınlanmaya başlandı.

  Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı AlpaslanKorkmaz'ın geçtiğimiz hafta İspanya'da yabancı yatırımı teşvik içinbaşlattığı dünya turunun ardından şimdi de basında ilan kampanyası yürütülüyor.

  El Pais gibi İspanya'nın önde gelen gazetelerinde çıkan ilanlarda,Türkiye'de yatırımı bulunan uluslarası network-bilişim devi Nortelkullanılarak, “Nortel Türkiye'yi Türkiye Nortel'i seviyor” mesajı verildi.Nortel Başkanı Mike Zafirocski de ilanda, İstanbul'da kurdukları “Küresel Yüksek Teknoloji Operasyon Merkezi”nden bahsederek, bu önemli yatırım sayesindeTürkiye'de müşterilerine “yenilik ve kusursuz icraat” sunduklarınıbelirtti.

  İlanı veren Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı'ndan alınan bilgiye göre, ilanda Nortel'in de kullanılması için firmadan izin alındı vebundan sonra birçok ülkede gazetelere benzer ilanlar verilmesine de devam edilecek.
  İlanda ayrıca, yabancı yatırımcıları Türkiye'ye çekmek için 11 maddede,Türkiye'nin genç nüfusu, jeostratejik özelliği, ekonomide son yıllardakiilerleyişi ve sunduğu ekonomik imkanlar da anlatıldı.

  Bu arada, yabancı yatırımcıyı Türkiye'ye çekmek için dünyada tanıtım turunadevam eden Alpaslan Korkmaz'ın, 8 Ekim Pazartesi günü Tel Aviv'de İsrailli girişimcilere bir sunum yapacağı belirtildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı