« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İspanyol basınında şampiyonluk

Atletico Madrid'in 48 sene süren kupa özlemini nihayet mutlu sona erdirmesi tüm İspanyolları sevince boğdu.

DHA
SON GÜNCELLEME

Maç sonrası Atletico'nun galibiyet kutlamaları yaptığı Neptun çeşmesi taraftarların akınına uğrarken, İspanyol basını da sayfalarının büyük bölümünü galibiyet kutlamalarına ayırdı.

Madrid gazetesi Marca, Atletico Madrid'in kutlamalarını yaptığı Neptün Çeşmesi'ne ithafta bulunarak, "Nihayet Neptün'e" başlığını mahrece çıkartırken, "Büyükler her zaman geri dönerler" ifadelerine yer verdi.

"Fulhamlı oyunculara futbol dersi veren Forlan ilk golden savunmadaki son ana kadar en öndeki isimdi. Forlan'ın attığı iki gol sayesinde kırmızı beyazlılar ikinci Avrupa şampiyonluğunu kazanarak isimlerini bir kez daha Avrupa tarihine yazdırdılar" denildi.

Avrupa Ligi'nin Forlan'ın olduğunu yazan Marca, Uruguaylı oyuncunun Galatasaray, Liverpool ve Valencia maçlarından sonra final maçının da kahramanı olduğunun altını çizdi.

"Şampiyonlar" başlığını kullanan As gazetesi, "Atletico Avrupa Kupası'nın ilk şampiyonu oldu. UEFA Atletico tarihinin ikinci avrupa şampiyonluğunu Fulham'ı Hamburg'da yenerek elde etti. Açılışı yapan Diego Forlan uzatmalara giden sonsuz gibi gelen ızdıraplı maçı sona erdirdi." yazdı.

Atletico Madrid'in bileğinin hakkıyla söke söke maçı aldığını yazan El Mundo Deportivo "Fulham büyük bir savaşa hazırlanmıştı ama kırmızıbeyazlıların her zaman zafere olan inançları tamdı" yorumunu yaptı.

İspanyol basınında öne çıkan diğer başlıklar şöyle:

Sport: Forlan Atletico'yu şampiyon yaptı

ABC: Atletico yeniden büyüklerin arasında

El Mundo: Atletico, Avrupa'yı fethetti

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler