Spor İspanyol basını: Zaragoza ders verdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  11
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İspanyol basını: Zaragoza ders verdi

YEREL HABERLER İSPANYOL BASINI: ZARAGOZA DERS VERDİ

İspanyol basını, F.Bahçe’nin Real Zaragoza'ya 2-1 yenilerek UEFA Kupası’ndan elenmesini, sarı lacivertli takıma verilmiş bir futbol dersi olarak değerlendirdi.

Zaragoza’nın Fenerbahçe’den çok üstün bir futbol oynadığını yazan gazeteler Fenerbahçe’nin ne seyircisi önünde, ne de deplasmanda oynayamadığını savundu. Gazeteler, "Fenerbahçe, öyle korkulacak bir rakip değilmiş. Adı var futbolu yok. Ondan çok söz ediliyor ama futbolu, adına yetişmiyor" yorumlarını yaptılar.

“ANELKA GÖLGE TRANSFER”

İspanya'nın As Gazetesi, maçla ilgili bugünkü yayınında Fenerbahçe’nin Anelka transferine de değindi, "Anlaşılan sarı lacivertli takım, Avrupa’dan bir gölge transfer etmiş. Anelka, bir kez bile Milito’yu geçemedi. Milito’nun gölgesi bile olamadı" yorumunu yaptı.

"ZARAGOZA AVRUPA’DA ÇOK DAHA GÜÇLÜ“

El Mundo Gazetesi ise Real Zaragoza-Fenerbahçe maçıyla ilgili haberinde, "Brezilyalı yıldız Alex’in tek golü Fenerbahçe’yi kurtaramadı. Zaragoza, galibiyeti ceza sahası dışından attığı gollerle elde etti. Galletti ve Savio maçın kahramanları oldu" dedi. Gazete, iyi bir performans sergileyen Rüştü’nün gollerde çaresiz kalmasını ise savunmanın kötü olmasına bağladı. El Mundo’nun başlığı ise, "Zaragoza Avrupa’da çok daha güçlü" diye attığı. Haberde ayrıca, "Zaragoza, hem deplasmanda, hem de sahasında Fenerbahçe'ye futbol ziyafeti çekti. Fenerbahçe’nin rövanşı alacak stratejisi yoktu" görüşü de savunuldu.

“SÖNÜK KALDILAR“

İspanya’nın yüksek tirajlı gazetelerinden Equipo'da Real Zaragoza’nın Fenerbahçe’yi elemesine geniş yer ayırdı. Equipo manşetten verdiği haberinde, "Zaragoza, Fenerbahçe’yi eledi, şimdi bir sonraki turda Athletico Bilbao ile eşleşmeyi bekliyor" dedi. Gazete, haberin ayrıntılarında kaptan Galetti ve Savio’nun beklendiği gibi takımı ateşlediğine değindi, Fenerbahçe’nin yıldız futbolcularının sönük kalmasına inanamadıklarını belirtti.

”SIRADAKİ GELSİN"

İspanyol gazeteleri arasında en iddialı başlığı, "Sıradaki gelsin" diye Diaridoas attı. Diaridoas, haberinde, "UEFA sen ne güzel bir şeysin. Zaragoza, Fenerbahçe’yi elemekte hiç zorlanmadı. Meğer Fenerbahçe büyütüldüğü kadar değilmiş. Zaragoza, İstanbul ekibinden kat kat üstün bir futbol oynayarak onlara futbol dersi verdi“ dedi.

“ZARAGOZA FENERBAHÇE’YE FAZLA GELDİ“

İspanyolların en önde gelen gazetelerinden biri olan Marca ise Fenerbahçe’nin maç kazanabilme gücüne sahip olmadığını öne sürdü, "Fenerbahçe'nin ne gol atacak, ne de oyun kuracak gücü vardı. Fenerbahçe’nin geliştirdiği ataklar, tehlike bile yaratmadı" diye yazdı. Marca Gazetesi, Türkiye’de lider durumda bulunan sarı lacivertli ekibin Zaragoza’dan çok daha güçsüz bir takım olduğunu belirtirken, "Zaragoza, Fenerbahçe’ye fazla geldi" ifadesini kullandı.

“MUNOZ TAKTİĞİYLE İPİ ÇEKTİ“

İspanyolların iddialı gazetelerinden Heraldo De Aragon, teknik direktör Victor Munoz’un başarısını ön plana çıkararak, maçı okuyucularına, "Munoz, verdiği taktikle Fenerbahçe’nin ipini çekmekte hiç zorlanmadı. Fenarbahçe'nin futbol sevdası, sadece 11 dakika sürdü. İstanbullular'ın hayalleri Galletti’nin golüyle erkenden yıkıldı. Finalde sahneye Savio çıktı ve uzaktan attığı şutla sarı lacivertlileri dize getirdi" diye duyurdu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle