« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İspanyol basını: İnönü cehennemi Liverpool'a çok geldi

Şampiyonlar Ligi'nde Beşiktaş'ın Liverpool'u 2-1 yendiği maçla ilgili İspanyol basınında yapılan yorumlarda, "Düzenli bir ekip ve İnönü cehennemi, Avrupa 2.si Liverpool'a çok geldi" denildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
"Beşiktaş, Kırmızılar'ı zor bir duruma soktu” başlığın atan Marca gazetesi, Liverpool'un İstanbul'da “adil bir yenilgi” aldığını yazdı. Gazete, Beşiktaş'ın en iyileri olarak kaleci Hakan Arıkan, Alvaro Tello ve Bobo'yu gösterdi.

As gazetesi de, “Liverpool'un ciddi bir sorunu var, kaybetti ve grubun sonuncusu oldu” ifadesini kullanarak, Beşiktaş'ın ilk golü bulduktan sonraüstünlüğünü oyun sonuna kadar elinde tutma başarısını gösterdiğini kaydetti.

Diğer İspanyol spor gazetelerinde El Mundo Deportivo, “Beşiktaş, İngilizlerin yapamadıklarını yapmayı başardı. Liverpool'un işi mucizelere kaldı” başlığını atarken, Sport gazetesi ise “Liverpool, turu zora soktu” ifadeseni kullandı.

Bu arada Liverpool'un teknik direktörünün İspanyol Rafael Benitez olması dolayısıyla İngiliz takımının kötü gidişini de ön plana çıkartan gazeteler, Şampiyonlar Ligi'nin son iki yıldır finalisti Liverpool'un, bukez gruptan bile çıkamama olasılığının büyük olduğunu belirttiler.

Bunları da Beğenebilirsiniz