Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İspanya'da Türk fırtınası

35 ülkenin katıldığı 7. Uluslararası İspanya Açık Taekwando Turnuvası'nda Türkiye bayanlarda takım halinde birinci olarak altın madalya kazandı.

DHA
SON GÜNCELLEME

Şampiyonada Türkiye birinci olurken İspanya ikinci, Fas üçüncü, Fransa dördüncü ve Almanya beşinci sırada yer aldı.

Bayan Taekwando Milli Takımımız şampiyonada takım halinde birinci olurken, 57 kiloda Zeynep Kirez, 67 kiloda Sevcan Tokaç, 53 kiloda Sibel Yıldırım, 46 kiloda Rukiye Yıldırım da altın madalyaya uzandı. 49 kiloda Merve Merhamet, 62 kiloda Sibel Sağır, 73 kiloda Furkan Asena Aydın ikinci olurken, 53 kiloda Sevde Mavi, 46 kiloda Kadriye Selimoğlu, 67 kiloda Nur Tatar, 73 kiloda Fatma Güngör ile artı 73 kiloda Filiz Nur Özen üçüncü oldu.

Daha sonra başkent Madrid'de şehir tur atan Milli Takım, Madrid'in ünlü Plaza de España Meydanı'nda bulunan Don Kişot Heykeli'nin önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kısa bir açıklama yapan Türkiye Taekwando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, elde edilen neticeden duydukları mutluluğu dile getirdi. Çok genç yaşta olmalarına rağmen milli takımdaki birçok sporcunun bu turnuvada elde ettiği başarının Dünya Şampiyonası'na da yansıyacağından emin olduğunu dile getiren Şahin, bugün herşeyden önce Türk kadının başarı dallarından birini daha ispat etmiş olduğunu söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler