İspanya'da loto talihlisi 3 yıldır bulunamıyor

MADRİD / AA
19 Eylül 2015 - 12:25Son Güncelleme : 19 Eylül 2015 - 12:25

Coruna kentindeki bir sayısal loto bayisi tezgahında 4,7 milyon Euro'luk ikramiye isabet eden kuponunu unutan kişi 3 yıldır bulunamıyor. Kuponun sahibi olduğunu iddia ederek ikramiyeyi almak üzere başvuruda bulunan 220 kişi ise kabul edilebilir bir kanıt sunamadığı için ödülü alamadı.

İspanya'da 3 yıl önce 4,7 milyon Euro isabet eden sayısal lotonun kuponunu yatırdığı bayide tezgahın üzerinde unutan kişi hala bulunamazken, kupon sahibi olduğunu iddia ederek başvuruda bulunan 220 kişi ise inandırıcı bir kanıt sunamadığı için para ödülünü alamadı.

Üç yıldır bulunamayan 30 Haziran 2012 tarihli "Primitiva" adlı sayısal lotonun talihlisi, 25 Eylül'e kadar ortaya çıkmazsa, faizleriyle yaklaşık 5,5 milyon Euro'ya ulaşan ikramiye, kuponu tezgah üzerinde bulan bayi sahibine verilecek.

Ülkenin kuzeyindeki Coruna kentinde bir alışveriş merkezindeki şans oyunları bayisinde, burayı işleten kişi tarafından tezgah üzerinde bulunan ve 4,7 milyon Euro'luk ikramiye isabet eden sayısal loto kuponunun talihlisinin çıkması için verilen yasal sürenin 25 Eylül'de dolacağı açıklandı.

Geçen sürede faizleriyle birlikte yaklaşık 5,5 milyon Euro'ya ulaşan ikramiye için biletin sahibi olduğu iddiasıyla şuana kadar 220 kişi başvurdu. Ancak yetkililer kuponun sahibi olduğunu iddia edenlerin hiçbirinin yeterli ve inandırıcı bir kanıt ortaya koyamadığını belirtiyor.

İspanyol basınında yer alan haberlerde ise başvuru yapanlardan bazılarının ısrarcı olup konuyu mahkemeye kadar taşıdıkları bildirildi.
Bu kişilerin, alışveriş merkezindeki kameraların izlenmesi, bulunan kupondaki parmak izlerinin karşılaştırılması, hatta DNA testi uygulanmasını bile istedikleri ifade edildi.

Bir hafta sonra dolacak süre sonunda kuponun sahibinin çıkmaması halinde ise 5,5 milyon Euro'luk ikramiye, kuponu bulan şans oyunları bayi sahibinin olacak. Eğer kuponun sahibi çıkarsa, bayi sahibine ikramiyenin 20'de 1'i verilecek.

Etiketler: avrupa , loto , ispanya , milyoner


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı