Ege Haberleri

  İspanya'da dokuz özel konser verecek

  Hürriyet Haber
  18.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir Devlet Senfoni Orkestrası,bu kez de İspanya'da çalacak. 75 kişilik dev kadro 21-31 Ekim tarihleri arasında 9 ayrı kentinde konser verecek.

  İZMİR Devlet Senfoni Orkestrası "Türkiye-İspanya Diplomatik İlişkileri'nin Kuruluşunun 225. Yıldönümü Etkinlikleri" çerçevesinde 21-31 Ekim tarihleri arasında İspanya'nın dokuz ayrı kentinde konser verecek. İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ilk konserini Başkent Madrid'de Madrid'in en prestijli konser salonu olan 2300 kişilik seyirci kapasitesi bulunan Milli Müzik Oditoryum'unda gerçekleştirecek. İspanya Kültür Bakanlığı ve İspanya Türkiye Büyükelçiliği işbirliği ile konser Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri kapsamında aynı zamanda Milli Gün Etkinliklerinin de bir parçasını oluşturacak.

  Betin Güneş yönetecek

  Bu konser ile Türk ve İspanyol Müzikseverlerin yanı sıra Madrid'deki diplomatlar da katılacağı bildirildi. 21 Ekim'de başlayacak etkinlikler serisi ay sonuna kadar 9 ayrı kentte tekrarlanacak. 75 kişilik dev kadro ile bu büyük onur görevini üstlenen İzmir Devlet Senfoni Orkestrası'nı Türk Orkestra Şefi Betin Güneş yönetecek. Konserlere solist olarak Alman Keman Sanatçısı Anna Sophie Dauenhauer katılacak. Orkestra Müdürü Kenan Gökkaya "Bu anlamlı ve onurlu görevi alan orkestramız Çağdaş Türkiye Cumhuriyetimizi en güzel şekilde temsil ve ifade ederek ülkesine dönecektir" dedi.

  Onurlu bir görev

  Orkestra Müdürü Kenan Gökkaya "2010 yılında AB Dönem Başkanlığının İspanya'ya geçecek olması Müzakere sürecinde bulunan ülkemizin tanıtılması yönünde İspanya'nın Doğusundan, Batısına, Kuzeyinden, Güneyine bütün insanlarına ulaşılacak olması nedeni ile ülkemiz için çok önemli bir fırsat oluşturacaktır. Bu fırsatı İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Sanatçıları T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı adına en güzel şekilde değerlendirecektir" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı