« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İsmi kalmış yadigar!

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Devrim SAĞIROĞLU

Yok kardeşim, zorla güzellik olmuyor. Allasan da pullasan da, Trabzonspor takımı bu kadar. Eldeki malzemeyle böylesine de şükür. 44 puanla lig dördüncülüğü bile büyük başarı. Bir takım düşünün, koca bir ilk yarı Fenerbahçe kalesine tek akını yok. Rüştü yerine amatör kümeden bir kaleci de oynasa, farketmez. Trabzonspor kalecisi Milosevski ilk 10 dakikada Moldovan'ın ayağından iki top almasa, iş baştan felaketle sonuçlanacak. İki stoper, tel tel dökülüyor. O Tansel'i kim düşünüp taa Avustralyalardan getirtmişse, helal olsun. Boliç biraz iyi olsa, orası tam bir yol geçen hanı. Recep, Moldovan karşısında çoğu zaman çaresiz. Bunların arkasında kendini unutturan Baliç'e ise, ne adam, ne alan markajı uygulanıyor. Tam onun istediği bir oyun tarzı. İstediği gibi cirit atıyor, hünerini konuşturarak nefis de bir gol kaydediyor.

Bu Abdullah'ı ben yaza yaza bıktım. Geçtiğimiz sezon bonservisi 10 milyon dolar ediyordu. Sorun bakalım, bugün bunun yarısını hangi kulüp verir? Abdullah oynamıyor ve hiçbir maçı kurtarmıyor. Yuri'yi Ukrayna Milli Takımı'na davet etmişler. Olsa olsa, masterler milli takımına çağırmışlardır. Yuri bu hali ile, Ukrayna Milli Takımı'nda kulübede bile oturamaz. Ne Vugrinec, ne de Fatih eskisi gibi. İkisinin yerine de, sahada fotokopileri oynuyor. Şurası bir gerçek ki, bu takımın bir iki futbolcu dışında baştan aşağıya revizyona ihtiyacı var.

Fenerbahçe, iyi oynamadığı bir maçta böyle bir takımı zor bela yenebildiği için sakın fazla sevinmesin ve havalanmasın. Çünkü, Trabzonspor'un kendi gitmiş, ismi kalmış yadigar!
Bunları da Beğenebilirsiniz