Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İsmi açık 24 tanık

  Hürriyet Haber
  20 Ekim 2008 - 01:02Son Güncelleme : 20 Ekim 2008 - 01:02

  EDİRNE Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’nın yanı sıra Yurtbank’ın eski sahibi batık bankacı Ali Avni Balkaner, Muzaffer Tekin’in kardeşi Ahmet Rıza Tekin ve cezaevinde bulunan Nuri ve Vedat Ergin kardeşler, Ergenekon iddianamesindeki ’isimleri açık tanık listesi’nde yer alıyor.

  Tanıkların listesi şöyle: Ali Avni Balkaner, Ahmet Rıza Tekin, Abdulcabbar Kibaroğlu, Engin Bağbars, Hasan İzmirli, Vedat Ergin, Nuri Ergin, Mehmet Seven, Çetin Göç, Sedat Tatr, Doğan Ceylan, Nuri Seçkin Albayram, İsa Öztürk, Faik Büyükteoman, Tevfik Remzi Arasan, Rüstem Kürşat Rüstemoğlu, Erdal Can, Nevzat Bozdoğan, Fatma Müge Tekin, Metin Sadi, Dursun Koç, Cem Akar, Pınar Güner.

  17 ’gizli tanık’ nasıl ifade verecek

  DAVADA, tanık koruma programına alınan 17 gizli tanığın ifadelerine nasıl itiraz edileceği, kimlikleri açıklanmayacak bu tanıkların ifadesine mahkemenin itibar edip etmeyeceği duruşmada netlik kazanacak. Duruşmada dinlenilecek "gizli tanıklar" için de duruşma salonu bitişiğinde ayrı bir bölüm oluşturuldu. Ses ve görüntülü kayıt sistemi de kurulan bu bölümde dinlenilecek tanık, kendisini sorgulayacak hakim ile bulunacak. Salondaki diğer kişilerce tanınmaması için, görüntüsü mozaiklenerek, sesi de değiştirilerek salona aktarılacak tanığa mahkeme heyeti ve avukatlar da doğrudan soru sorabilecek. Gizli tanık, başkalarınca görünmemesi için de ifadesinin alınacağı bölüme ayrı bir kapıdan girecek.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı