Ege Haberleri

  İsmetpaşa'nın yeni yüzleri

  Yavuz KUŞDEMİR/UŞAK, (DHA)
  18.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Uşak Belediyesi'nin kentin en işlek caddesi olan İsmetpaşa Caddesi'nin yeniden düzenlenmesi ve yeni bir boyut kazanması için başlattığı yarışma sona erdi.

  Atatürk Kültür Merkezi'ndeki ödül törenine Belediye Başkanı bağımsız Ali Erdoğan, AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, Uşak Mimarlar Odası Başkanı Avni Özgencil, yarışmaya katılan mimarlar katıldı. Başkan Erdoğan, bu tür yarışmalarla kentin imajını değiştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Kentin tek bir cadde üzerinde gelişimini devam ettirmesi nedeni ile değişiklik yaşanmadığına dikkat çeken Erdoğan, mimari proje yarışmaları ile değişimi hızlandırmak istediklerini ifade etti. Başkan Ali Erdoğan, “Düzenlediğimiz proje yarışmalarıyla en iyiye ulaşarak kenti yaşanabilir hale getirmeyi hedefliyoruz. İsmetpaşa Caddesi projesini iki yılda bitirmeyi düşünüyoruz. Ayrıca geçtiğimiz aylarda aynı yöntemle yaptığımız yeni otogar projesinin de ihalesine yakın zamanda yapacağız” dedi.

  İsmetpaşa Caddesi ve Çevresi Ulusal Mimarlık, Kentsel Tasarım Fikir ve Proje Yarışması'nda Mimar Nihat Eyce ve ekibinin çizdiği proje 1'inci, Mimar Tunahan Koç ve ekibinin projesi 2'nci ve Mimar Nevzat Oğuz Özer ile ekibinin projesi de 3'üncü oldu. Belediye Başkanı Ali Erdoğan 1'inci projenin ekibine 30, 2'nci projenin ekibine 20, 3'üncü projenin ekibine 10 bin lira para ödülü verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı