KÜTAHYA HABERLERİ

İsmail Zehir: Doktorlarımıza Yönelik Saldırıyı Şiddetle Kınıyorum

IHA
05.09.2015 - 10:37Son Güncelleme : 05.09.2015 - 10:38

İSMAİL ZEHİR

IHA

Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. İsmail Zehir, DPÜ Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktorlarına yönelik şiddet olaylarını kınadığını bildirdi.
Sağlıkla şiddetin asla yan yana gelemeyeceğini dile getiren Zehir, "DPÜ Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Araştırma görevlisi 2 doktorumuza karşı yapılan darp olayını, olayın bilinçsizce bir davranış olarak kabul etmekte olup, doktorlarımıza karşı yapılan bu saldırıyı esefle kınıyoruz.
Bakanlığımızın ve bizler tarafından konu hakkında çok fazla üzerinde durulmasına rağmen, sağlıkta şiddet olayları maalesef devam etmektedir. Sağlık ve şiddet kelimelerinin yan yana duyulması her zaman olduğu gibi yine biz sağlıkçılara derin bir endişe ve üzüntü vermekle birlikte, çalışanlarımızı da moral ve motivasyon yönünden olumsuz olarak etkilemektedir. Günümüzde halkımızın sağlığı için hastanelerimizde, geçmiş yıllara mukayese edilemeyecek nitelikte, gelişen tıp teknolojilerinin en iyi ürünleriyle donatılmış bir şekilde hizmet vermekteyiz. Biz sağlıkçılar hastanelerimizde kimsenin zarar görmesi için değil, tam tersine hastalarımıza şifa vermek için buralarda bulunup, görev yapmaktayız. Bunun içinde bütün imkanlarımızı kullanmaktayız, kullanılmaya da devam edecektir. Artık günümüzde bu tür davranışların son bulmasını istiyoruz.Yaşanan talihsiz olayda doktorlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunar, olayda duyarlılık göstererek, daha fazla kişinin zarar görmesini engelleyen Kütahya Emniyet Müdürlüğüne ve çalışanlarına teşekkür ederim" ifadelerini kullandı. (EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden İsmail Zehir: Doktorlarımıza Yönelik Saldırıyı Şiddetle Kınıyorum hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Eylül 2015 tarihinde saat 10 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İsmail Zehir: Doktorlarımıza Yönelik Saldırıyı Şiddetle Kınıyorum haberi güncellenecektir.

  KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:04
  • Guneş
   06:43
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   16:26
  • Akşam
   19:01
  • Yatsı
   20:28
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı