« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İsmail Kartal'dan penaltı yorumu: Hakem verdiyse...

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Erciyesspor maçındaki tartışmalı penaltı için, "Penaltıyı seyretmedim, hakem verdiyse penaltıdır" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor maçındaki tartışmalı penaltı için ilginç bir yorum yaptı:

"Penaltı pozisyonunu bilmiyorum, izlemedim. Ancak ondan önce Sow'a yapılan yüzde yüz verilmeyen penaltı var, onu da belirteyim. Penaltıyı seyretmedim, hakem verdiyse penaltıdır."

Deplasman maçlarında zorlandıklarını kabul eden Kartal, şöyle devam etti:
"Bu problemin de yakında üstesinden gelebileceğimizi düşünüyorum. Önemli olan kazanmaktı. Önemli olan bazen vasat oynarken de iyi mücadele edip 1-0, 2-1, 2-0 gibi maçı kazanmaktır. Büyük takımlar böyle büyük takım oluyor. Bu gece de o akşamlardan biriydi. Bugün kazandık 30 puana ulaştık. Sonuç olarak bugün 3. deplasman galibiyetimizi aldık."

İsmail Kartal, golcü oyuncu Emenike'nin 'istediği yerde oynamadığı' yönünde bir açıklamasının olduğunun hatırlatılması üzerine, "Her futbolcu istediği yere istediği zaman açıklama yapabiliyor. Benim haberim yok. Bunun değerlendirmesini kendi içimizde daha sonra yapabiliriz" yanıtını verdi.

"70'TEN SONRA ÜSTÜNLÜĞÜ ELE ALDIK"
Kartal, maçla ilgili olarak da şu değerlendirmeyi yaptı:
"Zor bir deplasman olacağını biliyorduk. İyi bir rakibe karşı mücadele ettik. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Maçtan sonra hep beraber çok mutlu olduk. 90 dakikanın geneline baktığımız zaman rakibe net pozisyon vermedik, disiplinli oynadık. 70. dakikadan sonra oyun üstünlüğünü elimize aldık. Gol pozisyonları ürettik. Sonuçta 1-0 galip geldik. Zor bir deplasmanda 3 puan aldığımız için oyuncularımı tebrik ediyorum."


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler