« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İsmail Kartal'dan flaş transfer açıklaması

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Erkan Zengin ve Ozan Tufan'a talip olduklarını belirtirken, ayrıca bir forvet oyuncusu daha alabileceklerini söyledi.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

Fenrebahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, sarı lacivertli takımın Antalya kampında basın toplantısı düzenleyerek gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kartal'ın açıklamaları şöyle:

ERKAN ZENGİN VE BİR İSİM DAHA
Transferle ilgili bildiğiniz gibi Erkan konusu var. Başkanımız söyledi ben de 'alabiliriz' dedim. Bu dönemde transferde bir oyuncu daha olabilir. Takip ediyoruz, araştırıyoruz ama kesin bir şey yok. Bir tane daha hücumsal olarak oyuncu bakıyoruz, araştırıyoruz. Buna başkanımız, yöneticilerimiz karar verecek. Devre arası transfer zordur. Kesin diye bir şey yok ama bakıyoruz.

EMENIKE'NİN TEPKİSİ SON OLMAYACAK
Diego henüz buraya adapte oluyor. Ligde oynadı, kupada oynadı. Çalıştığı sürece her an oynayabilir. Emenike de bir an önce oynamak, gol atmak istiyor. Her oyuncu gibi dışarıda kaldığında tepki gösterebilir. Bu ilk de olmayacak, son da olmayacak.

Bir oyuncuyu kaybetmek çok kolaydır. Biz teknik adamlar olarak oyuncuları kazanmalıyız. Biz 3 transfer yaptık. Caner'i, Alves'i, Emenike'yi transfer ettik. Emenike'nin kalbi çok temiz bir çocuk. Benim hiçbir oyuncu ile aramda sorun olmaz. Biz bir aileyiz.

HEDEFİMİZ DERBİLERİ KAZANMAK
Hedefimiz içerideki derbileri kazanıp, dışarıda da ilk yarıdan daha çok puan toplamak. Biz hesabımızı yapıyoruz. Dışarıdaki maçlarda ilk yarının üzerinde puanlar alarak hedefimize ilerlemek istiyoruz.

BİRÇOK PARAMETREDE TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ
Birçok parametrelerde Türkiye'de birinci konumdayız. Fiziksel anlamdan da rakiplerimizin önündeyiz. Bunun dışında biz kendi koşu mesafelerimizi, idmandaki performanslarımızı teknolojik imkanlarla takip edebiliyoruz.

3. BÖLGEDE EN FAZLA TOPLA OYNAYAN TAKIM BİZİZ
Türkiye'de 3. bölgede topla en fazla oynayan takım Fenerbahçe. Penaltı almamızın nedenlerini açıklıyorum. Biz tabii ki penaltı alacağız çünkü o bölgede en fazla topla oynayan takım biziz. Ama bize verilmeyen penaltılar konuşulmuyor.

OZAN TUFAN'I BAŞKANIMLA KONUŞTUK
Ozan Tufan genç, önü açık bir oyuncu. Başkanım bana sordu. Biz de konuştuk, olabileceğine karar verdik. Biz teklifimizi yaptık. Onların teklifi de ortada. Şimdilik zor gibi görünüyor.

UZUN YILLAR KALMAK İSTERİM AMA...
Fenerbahçe'ye uzun yıllar hizmet etmek isterim ama kolay değil. Ama uzun yıllar görev yapmak tabi ki isterim. Altyapıdan yetiştirdiğimiz oyuncuları A takıma kazandırmak, bunları görmek. Ama bunlar sabır isteyen işlerdir. Ben ilk etapta Fenerbahçe'yi sezon sonunda şampiyon yapabilmek için çalışıyorum.

BIRAKMAYI HİÇBİR ZAMAN DÜŞÜNMEDİM
Ben karamsarlığa kapılmadım. Zaman zaman üzüldüğüm dönemler olmuştur. Kendi taraftarımız tarafından kendi stadımızda üzüldüğüm anlar oldu. Ancak karamsarlığa kapılmadım. Ekibime, oyuncularıma çok güveniyorum. Yükselişimizi herkes gördü. Şuanda da lider olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Biz de bu yarışın içinde bir numaralı aday olduğumuzu herkese göstermiş bulunuyoruz. Ben hiçbir zaman bırakmayı düşünmedim. Sonuçta ben Fenerbahçeliyim. Burada bana bir görev verildi. Bunu yerine getirmek için çalışıyorum.

VERİLENDEN ÇOK VERİLMEYEN PENALTILARIMIZ VAR
Bize verilenlerden daha çok verilmeyen penaltılar var. Herkes 'Fenerbahçe'ye çok penaltı veriliyor' diyor ama asıl verilmeyen penaltılar var. Bunlardan kimse bahsetmiyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz