« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Islıklar Mesut’u asla etkilemez

Almanya’nın hocası Löw, “Tanıdığım Mesut, İstanbul’da da Berlin’deki gibi ıslıklardan etkilenmez ve işini yapar” dedi.

İsa DEVEÇEKEN - Ali ÇALIŞKAN
SON GÜNCELLEME

TÜRKİYE maçı için Mainz’da toplanan Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw, “İstanbul’da galip geleceğiz” dedi. Düzenlediği basın toplantısında grupta kalan iki maçı da kazanarak 10’da 10 yapmak istediklerini belirten başarılı çalıştırıcı bunu yapabilecek güce sahip olduklarını da ifade etti. “Mesut, Berlin’de Türkler tarafından ıslıklanmıştı. İstanbul’da onu daha çok ıslık bekliyor. Ne yapacaksınız?” sorusuna ise Löw, “Real Madrid’le geçtiğimiz sezon Barcelona karşısında daha büyük bir ateşli atmosfer önünde 6 maç oynayan Mesut bu işi de başarır. Kendisini iyi tanıyorum. Islıklar onu Berlin’deki gibi İstanbul’da da etkilemez. Kendi futbolunu oynar. Ayrıca Türkler de Mesut’un Almanya ve Real Madrid’de oynamasından gurur duyuyorlar” cevabını verdi.
Türkler değişim yaşıyor
Löw, Türkiye’nin futbol olarak değişim süresi yaşadığını da kaydederek, “Yıllarca birlikte oynayan bir milli takım yerine Hiddink ile birlikte yeni bir ekip yaratılıyor. Bunun için kendilerini göstermek isteyen genç futbolcular çok iyi mücadele vermek isteyeceklerdir” dedi.

Maça farklı bir duyguyla çıkacağım

MESUT Özil, “Türkiye’ye kazanmaya gidiyoruz” dedi. Almanya’nın Türk asıllı yıldızı, “İnşallah Berlin’deki maçın atmosferini, o ıslıklı protestoyu tekrar yaşamam” diye konuşurken zor bir maçın kendilerini beklediğini ifade edip şunları söyledi: “Maçın sonucu ne olursa olsun, gönlümdem Türkiye’nin grubu ikinci bitirmesi ve devamında da Avrupa Şampiyonası’na katılması geçiyor. Farklı duygularla maça çıkacağım.”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler