« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İşlem tamam

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Vedat OKYAR

Tanıdık olmayan takımlardan oldum olası korkmuşumdur. Çünkü onlar hep kapalı kutudur. Kutudan da öcü çıkacak diye ödüm kopar. Beşiktaş'ın dün akşamki rakibi öcü değil. Zaten olmadığı da skor tabelasına asılan numaralardan belli. Onun için dün akşamki oyuna, fazla vıdı vıdı yapmadan, biraz takımdan, biraz da tek tek oyunculardan bahsetmek istiyorum. Liste başı kaleci...

Hakan futbol takımı kaleciliğinden emekli olacak. Oynadığı yok, hep yedek. Gözüm de, gönlüm de bu genç kardeşteydi. Kötü bir gol yemesin, Beşiktaş'ı da yaktı denmesin diye idi. Öyle bir şey olmadı. Hakan adına çok sevindim. Kaldı ki santradan gol yese sitem etmezdim. Beşiktaş takım olarak istediğini rakibe kabul ettirdi. Ne istiyorsa, onu da yaptı. Belki az pozisyona girdi, çok gol buldu, o da bir marifet.

Takımın oyuncularını birbirinden ayırmak istemiyorum. Ama Mehmet'i ayıracağım... Mehmet, futbolunun olgunluk çağına geldi. Hem topa hükmediyor, hem de takımına... Bir ilk gol yaptı, maçın kapısını araladı. Attırdığı bir ikinci gol var, ikinci turun kapısını açtı. Daha ne yapsın... Bundan iyisi can sağlığı.

GÜLLE OHEN!

Ohen gülle gibi. Ama Beşiktaş takımı, topu rakibin onsekizine sokarsa, O da topu kaleye sokacak. Attığı golle benim bu düşüncemi de doğruladı.

Alpay bu takımın önemli bir oyuncusu. Dün geceki defans ferahlığı ondan oldu. Bir de Toshack'ın akılla birleştirdiği bir şeyi gözardı etmemek lazım. Ali Eren, Tayfur ve Alpay'ı iyi eşleştirmiş. Üçü de ayağına çabuk. Biri kaçırsa, öbürü yakaladı.

Tabii ki Amokachi'nin olmayışı bazı hücum çarelerini azaltıyor. Amokachi son lig oyununa sonradan girdi. Dün akşam kulübede bile yok.. Ya kaçaktır, ya sakattır...

Oktay'ı da atlamak istemiyorum. Attığı fevkalade bir gol var... Ben goller için pek fazla abartı yapmam, tek vuruştur, bir saniyede olur. Ama oyunda Oktay hep vardı.

Rakip, Beşiktaş ayarı bir takım değil. Hatta deplasmanda oynanacak oyun daha bile kolay olur. Bundan sonraki turlara bakalım. Neticede Beşiktaş sahadan istediğini çıkardı. Bunlar iki ayaklı oyun, boyları da uzun. Bana göre işlem tamam.


CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz