Dünya Haberleri

DÜNYA

  İslami Cihad'ın İsrail eylemi: 5 ölü

  KUDÜS (A.A)
  27.10.2005 - 09:28 | Son Güncelleme: 27.10.2005 - 09:28

  İsrail'in Tel Aviv'in kuzeyindeki sahil kentlerinden Hadera'da dün meydana gelen terör saldırısında ölenlerin sayısı 5'e yükseldi. İslami Cihad'ın üstlendiği saldırıda yaralananlardan 6'sının durumunun da ciddi olduğu belirtildi.

  Yetkililer, saldırının, bir suikast eylemcisince yapıldığını doğrularken, İsrail Radyosu'na konuşan İç Güvenlik Bakanı Gideon Ezra, Filistinli eylemcinin bir kadın olduğunun sanıldığını söyledi.
    
  İslami Cihad, üst düzey liderlerinden Louey Sadi'nin İsrail askerlerince öldürülmesinden sonra, bu suçun cezasız kalmayacağını ve yanıtlarının “benzersiz” olacağını açıklamıştı.
    
  İsrail Savunma Bakanı Şaul Mofaz da Mısır'dan döndükten sonra yaptığı açıklamada, dün görüştüğü Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in, kendisini İslami Cihad ve Hamas'ın terör saldırıları planladığı yolunda uyardığını söyledi.
    
  İsrail'de en son ölümlü terör saldırısı, temmuz ayında Netanya'daki bir alışveriş merkezinde düzenlenmişti.
    
  Hadera, Filistin'in Tulkarim kenti yakınlarında Yeşil hat sınırı boyundaki bir İsrail kenti. Hadera, 2000 yılı intifasından sonra, ölümlerle sonuçlanan çeşitli terör saldırılarına hedef olmuştu.

  Terör eylemi Filistin'den ABD'ye kadar geniş bir kesim tarafından şiddetle kınandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı