KAYSERİ HABERLERİ

İslam medeniyetinin yükselişi konulu konferans yapıldı

DHA
07.11.2017 - 09:02Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ,(DHA) - KAYSERİ Uluslar arası Öğrenci Derneği(KUDER), "Batı Medeniyetinin çöküşü - İslam Medeniyetinin Yükselişi" adlı bir konferans düzenledi.Yaklaşık 80 ülkeden uluslararası öğrencinin ilgi gösterdiği konferansa Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı konuşmacı olarak katıldı.

KUDER'de icra edilen konferansta konuşan Hacı Bektaş Veli Ünversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, "Batı din,ahlak ve maneviyat olarak çökmüş durumdadır.Aile ilişkilerindeki çürüme ve doğum oranlarındaki düşüş bugün Batının çöküşünü ortaya koyan basit göstergelerdir. Batı bugün için dünyaya hükmediyor gözükmektedir.Fakat ,bu tamamen teknolojik ve ideolojiktir.Bu hakimiyet kesinlikle sürdürülebilir değildir.Çünkü köksüz, insanı metalaştıran,çıkar ilişkilerine dayalı bir sistemdir.Nitekim komünizmin çöküşü de benze göstergeler sonucunda olmuştur. Bugün için Batı uygarlığının insanlığa verebileceği hiçbir şey yoktur.Komünizm ile Kapitalizm birbirine zıt gibi görünse de aslında birbirinin içine geçerek birbirini tamamlayan fikriyatlardır.Bu çıkarımları Japonya,Çin ve Avrupa ülkelerinin birçoğunda bizzat gözlemleme şansım da oldu.Batının insanlığa verebileceği tek şey kan ve gözyaşıdır." dedi.

FOTOLU

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kayseri haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kayseri haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İslam medeniyetinin yükselişi konulu konferans yapıldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

07 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:51
 • Guneş
  07:36
 • Öğle
  12:40
 • İkindi
  15:09
 • Akşam
  17:24
 • Yatsı
  18:57
Sayfa Başı