İSTANBUL HABERLERİ

Islak Saça Fön Çekilmesi Saçları Döker

IHA
29.10.2015 - 12:07Son Güncelleme :

ESTE SENSE KLİNİK MEDİKAL ESTETİK BİRİMİNDEN TÜRKAN SEZER, ISLAK SAÇA FÖN ÇEKİLMESİNİN SAÇLARA ZARAR VERDİĞİNİ BELİRTTİ.

IHA

Este Sense Klinik Medikal Estetik Biriminden Türkan Sezer, ıslak saça fön çekilmesinin saçlara zarar verdiğini belirtti.
Saç köklerinin incelmesi, cansız ve mat bir görünüm olması, saçın giderek seyrekleşerek dökülmesinin her üç kadından birinin karşılaştığı sorun olduğunu ifade eden Sezer, “Yapılan araştırmalara göre erkek tipi saç dökülmesinin kadınlarda erkeklere oranla psikolojik etkisi daha ağır ve şiddetlidir. Erkekler saç dökülmesini kabul eder fakat kadınlar için aynı durum geçerli değildir” dedi.
Türkan Sezer, başlıca nedenler hakkında şöyle konuştu:
“Hormon dengesizlikleri(doğum kontrol haplarının sık kullanımı). Tiroid hastalığı (tiroid bezinin çok fazla ya da gereğinden az çalışması), çinko ve demir eksikliği. Dengesiz beslenme ve stres ( bilinçsizce yapılan diyetler, yeteri kadar protein alınmaması). Saç bakımında yapılan yanlışlıklar ( saç boyaları, jöleler, kimyasalların kullanımı, ıslak saça fön çekilmesi, her gün fön çekilmesi, saçın çok sık yıkanması, saç kremi, şekillendiricilerin kullanılması ve saçın havalandırılmaması). Gebelik sonrası hormonal değişiklikler, olarak sıralayabiliriz. Tedavide saç mezoterapisi, diyetlerin ayarlanması, vitamin eksikliklerinin düzenlenmesi, hormonların düzenlenmesi, saç bakımının doğru yapılması, saçın doğru su ile yıkanmasıdır.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Islak Saça Fön Çekilmesi Saçları Döker hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 12 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Islak Saça Fön Çekilmesi Saçları Döker haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı