Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Islak maraton

30’uncu Kıtalararası Avrasya Maratonu’nun geçmiş yıllardaki o muhteşem görüntüsüne sağanak yağmur gölge düşürdü. Parkur değişikliği ve teknik arızalar yüzünden bir dizi fiyasko yaşandı.

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME

30. Avrasya Maratonu'ndan kareler...

Zafer Etiyopyalı’nın

1 milyon 1000 ABD Doları ödülü yine Afrikalı atletler paylaştı. Avrasya Maratonu’nu erkeklerde Etiyopyalı atlet Adilo Kasimo Roba 2 saat 11.16’lık derecesi ile kazanırken, vatandaşı Lishan Yigezu Fanta 2 saat 11.37’lik derecesi ile ikinci, Moldovalı Iaroslav Musinchi ise 2 saat 11.43 ile üçüncü sırayı elde etti. Erkeklerde Türk atlet Bekir Karayel, 2 saat 20.38 ile 9’ncu sırayı elde ederek ilk 10’a giren tek Türk atleti oldu.

Rus Nailya birinci

Bayanlarda Rus atlet Nailya Yulamanova 2 saat 30.17’lik derecesi ile birinciliği kazanırken, aynı ülkeden Yuliya Gromova ise 2 saat 31.36 ile ikinci, Türk atlet Mehtap Sızmaz ise 2 saat 33.17’lik derecesi ile üçüncü sırayı aldı. 15 kilometrelik koşuyu erkeklerde Selim Bayrak 43.59 ile bayanlarda ise Kenyalı Kiprotich Yegon 44.01 ile birinci bitirdiler.

Kronometre bozuldu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın startını verdiği ve finiş kurdelasını tuttuğu maratonun erkekler yarışının ilk kilometresinde saat aracının kronometresi bozuldu. Bayanlar maratonunu izleyen saat aracı erkeklerin yarışına yönlendirilince bayanların yarışı zaman aracı olmadan yapılmak zorunda kaldı. 15 km. bayanlar koşusunda ayakkabılara takılan çiplerin karışması nedeniyle sonuçlar açıklanırken sorunlar yaşandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler