GAZİANTEP HABERLERİ ISLAHİYE HABERLERİ

İslahiye'de pasaport ve ehliyet yoğunluğu

DHA
04.04.2018 - 14:03Son Güncelleme :
DHA

Kadir ÇELİK/ İSLAHİYE (Gaziantep), (DHA) - GAZİANTEP'in İslahiye Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü'nde pasaport ve sürücü belgesi işlemleri nedeniyle yoğunluk yaşandı.
Emniyet Genel Müdürlüğü'nce yürütülen pasaport ve sürücü belgesi hizmetlerine ilişkin iş ve işlemler, 2 Nisan 2018 tarihi itibarıyla Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'ne devredilince İslahiye Nüfus Müdürlüğü'nde yoğunluk yaşandı. İslahiye Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürü Hüseyin Sağır, işlemlere hızlı bir şekilde geçiş yapıldığını ve yaşanan yoğunlukta vatandaşlara sistemin el verdiği ölçüde hizmet vermeye çalıştıklarını söyledi.
Vatandaşların nüfus müdürlüklerine verdiği fotoğraf ve parmak izinin tüm işlemler için geçerli olacağı belirtilirken yeni kimlikler için 18.50, pasaport için 108, sürücü belgesi için ise 134 lira ücret ödemesi gerektiği belirtildi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Islahiye haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Islahiye haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İslahiye'de pasaport ve ehliyet yoğunluğu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı