GAZİANTEP HABERLERİ

İslahiye'de öğrencilere sağlıklı beslenme eğitimi

DHA
29.03.2017 - 14:17Son Güncelleme :
DHA

Kadir ÇELİK/ İSLAHİYE (Gaziantep), (DHA) - GAZİANTEP'in İslahiye İlçesi'nde, okullarda gıda güvenirliği ve sağlıklı beslenme konularında öğrencilere eğitim verildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokol çerçevesinde, ilçe merkezindeki ilköğretim ve ortaöğretim okullarında 'Güvenilir Gıda, Sağlıklı Beslenme, Hijyen ve gıda zehirlenmeleri' konularında Gıda Mühendisi Meltem Ayda, tarafından eğitim verildi. Bilgilendirilen öğrencilere defter, kalem ve şapkadan oluşan çeşitli hediyeler verildi.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yüksel Şahin, öğrencilere güvenilir gıda, gıda hijyeni, gıdaların alımı ve tüketimi sürecinde dikkat edilmesi gereken hususlar anlatıldığını söyledi. Şahin, gıda zehirlenmesinin ne olduğu ve olası durumda nelerin yapılacağı ile 174 Alo Gıda hattına gıda hangi durumlarda başvurulması gerektiği de öğrencilere anlatıldığını ifade etti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden İslahiye'de öğrencilere sağlıklı beslenme eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 14 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İslahiye'de öğrencilere sağlıklı beslenme eğitimi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı