GAZİANTEP HABERLERİ

İslahiye'de 'Kutlu Doğum' programı

DHA
26.04.2017 - 13:00Son Güncelleme :
DHA

Kadir ÇELİK/ İSLAHİYE (Gaziantep), (DHA)- GAZİANTEP'İN İslahiye İlçesi'ndeki Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Kutlu Doğum Haftası nedeniyle program düzenlendi.
Okulun çok amaçlı salonunda düzenlenen programa; İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Mustafa Özdemir, İbrahim Yağcı, İlçe Sağlık Grup Başkanı Dr. Ayhan Gülşen, İlçe Müftülük Vaizi Mustafa Tunceli, İslahiye MYO Fakülte Sekreteri Bilal Erdoğan, Okul Müdürü Ahmet Kurt, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı. Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda öğrenciler hatim duası yapıp, şiir okudu. Daha sonra Uzman Psikolojik Danışmanı Sait Özdemir, tarafından 'Son Kale Aile'de Güven' konulu konferans verdi. Sait Özdemir, konferasta şunları söyledi:
"Aile'nin toplumun çekirdeğini oluşturduğunu, bir ailede güvenin sarsılması demek bu sarsılmanın toplumu etkilemesi anlamına geleceğini, toplumda küresel ölçekte bir güven bunalımı yaşandığını, kimse kimseye güvenmez hale geldiği altını çizerek toplumun son kalesi aile içerisinde asla güvensizliğe fırsat verilmemesi gerektiğini, aile bireyleri her fırsatta bir araya gelerek olası yaşanmışları birlikte konuşarak çözme yolunu tercih etmelerini, ailede güveni sağladığımız zaman toplumdaki güvenide tekrardan kazanılmasına katkı sunmuş oluruz."
Program sonrasında okul Müdürü Ahmet Kurt, Uzman Psikolojik Danışmanı Sait Özdemir'e çiçek takdim edip teşekkür etti.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden İslahiye'de 'Kutlu Doğum' programı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 13 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İslahiye'de 'Kutlu Doğum' programı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı