GAZİANTEP HABERLERİ

İslahiye'de, fidan dikme seferberliği

DHA
27.03.2017 - 10:55Son Güncelleme :
DHA

Kadir ÇELİK/İSLAHİYE (Gaziantep), (DHA)- GAZİANTEP'in İslahiye Belediyesi; 'Daha Yeşil Bir İslahiye' sloganıyla başlattığı seferberlik ile ilçe nüfusu olan 66 bin fidanı dikmek için kampanya başlattı.

Belediye Başkanı Kemal Vural'ın &Daha yeşil bir İslahiye' sloganıyla başlattığı fidan dikme seferberliğinde ağaçlık alanlarda sık ekimi nedeniyle gelişmediği belirlenen çam, çınar ve benzeri ağaçları, yerlerinden sökülerek bulvardaki refüjlere, park ve bahçeler ile yol boylarına dikildi.

Belediye yetkilileri, ağaçların gelişimini sağlamak amacıyla alandaki sayının azaltılmasını kararlaştırdı. Bu karar ile Gaziantep'ten getirilen sökme makinesiyle çam, çınar, zeytin gibi ağaçları yerinde söktü ve Hatay yolu üzerindeki orta kaldırım ve kavşaklara dikti. Ağaçlar kesilmeden yerinde çıkarılarak dikiminin yapılması vatandaşların takdirini toplarken belediye görevlileri dikilen ağaçları tankerlerle can suyu verdi. Çalışmaları bizzat yerinde takip eden Belediye Başkanı Kemal Vural, "Zamanla sık dikim nedeniyle büyümediği gibi gelişimi duran ağaçları kurtarmak amacıyla böyle bir çalışma yaptık. Ağaçlar zarar görmeden yerinden sökerek bulvara ve parklara taşıdık. Daha yeşil bir İslahiye sloganıyla başlattığımız fidan dikme seferberliğinde ilçemizin nüfusu olan 66 bin ağaç ve fidan dikerek herkesin bir fidanı olsun istiyoruz. Bugüne kadar yaklaşık 5 bin fidanı toprakla buluşturduk." dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden İslahiye'de, fidan dikme seferberliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 10 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İslahiye'de, fidan dikme seferberliği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı