NİĞDE HABERLERİ

İŞKUR'dan, İşbaşı Eğitim Programı

AA / Yasin Bekiş
15.01.2015 - 13:14Son Güncelleme :
Yerel Haberler
AA / Yasin Bekiş

NİĞDE (AA) - Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, üniversite ve açık öğretim öğrencilerine yönelik işbaşı eğitim programı düzenleyecek.

İl Müdürü Mustafa Toköz, yaptığı yazılı açıklamada, mezun üniversite öğrencilerinin iş arama sürecinde sık karşılaşılan deneyim eksikliği problemini gidermek amacıyla aktif iş gücü politikaları kapsamında işbaşı eğitim programı düzenlemeyi hedeflediklerini kaydetti.

Toköz, öğrencilerin işbaşı eğitim programı sayesinde zorunlu stajlarını daha kolay yapabileceklerini belirterek, "Bu program sayesinde, öğrencilerin eğitim aldıkları veya başka bir alanda mesleki deneyim ve beceri kazanmaları sağlanarak ileri ki dönemde iş hayatlarında daha istikrarlı bireyler olması sağlanacak" dedi.

Programa katılan öğrencilere günlük 25 lira cep harçlığı ödeneceğini vurgulayan Toköz, program süresince iş kazası, meslek hastalığı ile genel sağlık sigortası primlerinin de yatırılacağını, bu sayede öğrencilerin staj yaparken geçici süreli de olsa gelir elde etme imkanı bulacaklarını kaydetti.

İşbaşı eğitim programına katılabilecek öğrencilerin, 15 yaşını tamamlamış olması şartı bulunduğunu vurgulayan Toköz, şunları anlattı:

"Ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora ve ikinci öğretim öğrencileri ile açık öğretim ilkokulu, ortaokulu, lisesi ile açık öğretim fakültesi öğrencileri katılabilecek. Yalnız programa başlama tarihinden önceki 3 aylık dönemde programın yapılacağı iş yerinin çalışanı olmaması ve işverenin birinci veya ikinci derecede akrabası ve eşi olmaması gerekmektedir. Çalışma saatleri günde en az 5 saatten az, 8 saatten fazla olamayacak."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Niğde haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Niğde ilinden İŞKUR'dan, İşbaşı Eğitim Programı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ocak 2015 tarihinde saat 13 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İŞKUR'dan, İşbaşı Eğitim Programı haberi güncellenecektir.

NİĞDE NAMAZ VAKİTLERİ

20 Nisan 2018, Cuma
 • İmsak
  04:25
 • Guneş
  05:53
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  16:28
 • Akşam
  19:28
 • Yatsı
  20:50
Sayfa Başı