KARABÜK HABERLERİ

İŞKUR Yaz Dönemi Mesleki Eğitim Kurslarına Devam Ediyor

IHA
01 Temmuz 2015 - 18:02Son Güncelleme : 01 Temmuz 2015 - 18:03

KARABÜK İŞKUR İL MÜDÜRLÜĞÜ YAZ DÖNEMİ MESLEKİ EĞİTİM KURSLARI KAPSAMINDA YENİCE İLÇESİNDE 60 KURSİYERE VERECEĞİ EĞİTİM ÖNCESİ PROTOKOL İMZALADI

IHA

Çalışma ve İş Kurumu Karabük İl Müdürlüğü Yenice Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Çok Programlı Lisesi ile Genç İstihdamın Desteklenmesi kapsamında 18-29 yaş grubuna yönelik işbirliği protokolü imzalandı.
İŞKUR Karabük İl Müdürü Coşkun Güven,Yenice Halk Eğitim Merkezi Müdürü Erol Köseoğlu ve Yenice Çok Programlı Lisesi Müdürü Mahir Emre Doğuş’un imzaladığı protokol kapsamında ‘Evde Çocuk Bakımı, 4-6 yaş Çocuk Eğitimi ve Gelişimi ve Gaz Altı Kaynakçısı‘ mesleklerinde toplam 60 kursiyere mesleki eğitim verilecek.
Konu ile ilgili açıklama yapan İŞKUR İl Müdürü Coşkun Güven, “2015 yılı içerisinde Özel Politika ve Uygulamaların Geliştirilmesi kapsamında, dezavantajlı gruplar içerisinde sayılan kadınlara ve gençlere yönelik projelerin Kurumumuz tarafından desteklenmesi kararı alınmış; bu kapsamda da özellikle ilçelerimizden gelen projelere öncelik verilmiştir.Mesleki beceri kazandırılmasına yönelik Yenice Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Yenice Çok Programlı Lise Müdürlüğünce hazırlanan mesleki eğitim projeler Müdürlüğümüzce uygun görülmüş ve 60 kursiyere bu alanda teorik ve uygulamalı eğitim verilecektir” dedi.
Güven, açıklamasında ayrıca, kişilerin mesleki yeterliliklerinin artırılmasına yönelik planlanan ve eğitim sonunda da mesleki eğitim belgesi verilecek kursların genel ve özel şartları uyan katılımcıların Müdürlüklerinde İş ve Meslek Danışmanlarınca ve Yenice ilçesinde bulunan İŞKUR Hizmet noktasından müracaatları alınacağını da kaydetti.
İŞKUR tarafından Kursiyerlere eğitim süreleri boyunca 20 TL cep harçlığı verilecek olup, yine katılımcıların kurs süresi boyunca Genel Sağlık Sigortası ve Kısa Vadeli Sigorta primleri karşılanacağı da belirtildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Karabük haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Karabük ilinden İŞKUR Yaz Dönemi Mesleki Eğitim Kurslarına Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Temmuz 2015 tarihinde saat 18 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İŞKUR Yaz Dönemi Mesleki Eğitim Kurslarına Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

KARABÜK İLÇELERİ
  KARABÜK NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   04:01
  • Guneş
   05:54
  • Öğle
   13:05
  • İkindi
   16:53
  • Akşam
   19:53
  • Yatsı
   21:32
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı