ÇANAKKALE HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

İşkur istihdam otobüsü Çanakkale’deydi

DHA
14.11.2017 - 18:59Son Güncelleme :
DHA

ÇANAKKALE Cumhuriyet Meydanı'nda standa açan Gezici İşkur otobüsünde görevli İş ve Meslek Danışmanları, vatandaşların merak ettikleri soruları cevaplandırdı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve İşkur Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan Gezici İşkur Otobüsü, Cumhuriyet Meydanı'nda stant açarak vatandaşları bilgilendirdi. Çanakkale Çalışma ve İşkur İl Müdürü Ali Çalışkan, "Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde  başlayan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızın da politika ve programları olarak hayata geçirdiğimiz 'Çalışma Hayatında Milli Seferberlik' kapsamında, devletimizin/hükümetimizin çalışma hayatında istihdam olanaklarının artırılması için işbaşı eğitim teşviki, ilave istihdam teşviki gibi birçok teşvik hayata geçirilmiş bulunmaktadır. Türkiye’nin kamu istihdam kurumu olarak İşkur, vatandaşlarımızın emeğini, tam ve üretken istihdamda değerlendirmek ve bunu yaparken tüm kurumsal kapasitesini kullanmak durumundadır. Dolayısıyla, kurumumuz da; hizmetleriyle her bir vatandaşımıza kendilerini gerçekleştirme, geçimlerini sürdürme ve ortak bir gelecek idealiyle birleşen büyük Devlet/Millet işbirliğinin üretken bir parçası olma imkânlarını sunmayı amaçlamaktadır. Bu çerçevede Kurumumuz hizmet kapasitesinin artırılması ve gelişen ve değişen işgücü piyasasına uyum sağlanabilmesi amacıyla yürütülen faaliyetlerimizden biri olarak; Milli Seferberlik Kampanya aracımız Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlarımız ile buluşmuştur. İş ve Meslek Danışmanları tarafından açılan stantta da vatandaşlarımızın konu ile ilgili soruları cevaplanmıştır" dedi.

ÇANAKKALE, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İşkur istihdam otobüsü Çanakkale’deydi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı