OSMANİYE HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

İŞKUR AR-GE-Proje ekibi çalışma ziyaretlerinde

DHA
31.07.2018 - 11:05Son Güncelleme :
DHA

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE'de, işsizliği önlemek,  il genelindeki  istihdam sorunlarına çözüm bulabilmek amacıyla İŞKUR İl Müdürlüğü bünyesinde kurulan Ar-Ge Proje Ekibi saha çalışmalarına kurum ziyaretleriyle başladı.
İstihdam hayatının aktörleriyle yakın diyalog kurarak işsizliği önlemek için işbirliği yapacak Ar-ge proje ekibi çeşitli kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum örgütlerini ziyaret etti. Projenin başkanlığını yürüten İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Hacı Akkoyunlu ekibiyle birlikte İlk etapta Engelli Dernekleri Platformu başkanı Haydar Aktürk, Osmaniye Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yetkilileri, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Murat Yalçın ve İŞGEM Müdürü Bilge Gaye Yalpa’yı ziyaret etti.
Ziyaretlerde İŞKUR’un, kendi işini kuracak engelli ve eski hükümlülere yönelik sağladığı hibe destekleri anlatıldı. Hacı Akkoyunlu, İŞKUR’un sağladığıhibe desteklerinin engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımıztarafından yeterince tanınmadığınıdile getirerek amaçlarının ilgili kuruluş ve derneklerle işbirliği yaparak hibe desteğinin tanınmasını sağlamak olduğunu söyledi.
Ziyaretlerde ele alınan diğer bir konu ise Ar-ge proje ekibinin düzenlemeyi planladığı "Osmaniye İlindeki İstihdamın Önündeki Engeller ve Çözüm Önerileri" konulu çalıştay oldu. Ziyaret edilen işyerleri ve derneklerle çalıştayın altyapısı üzerine  fikir alışverişinde bulunuldu. Son olarak, İl Müdürü Ahmet Altunkaynak ve Ar-ge Proje Ekibi, Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Devrim Murat Aksoy’u ziyaret ederek Osmaniye istihdamına katkı sunacak  proje çalışmaları hakkında bilgi verdi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İŞKUR AR-GE-Proje ekibi çalışma ziyaretlerinde haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

OSMANİYE NAMAZ VAKİTLERİ

25 Ağustos 2018, Cumartesi
 • İmsak
  04:27
 • Guneş
  05:53
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  16:24
 • Akşam
  19:22
 • Yatsı
  20:42

OSMANİYE NÖBETÇİ ECZANELER

Sorunapp.com'un katkılarıyla
 • Argun Eczanesi

  Merkez
 • Ceren Eczanesi

  Merkez
 • Kaya Eczanesi

  Merkez
Sayfa Başı