« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İskoçya'daki referandum Andy Murray'i kaybetmek istemeyen İngilizleri çok sevindirdi

İskoçya'nın Birleşik'ten ayrılmama kararı sonrası, İskoç tenisçi Andy Murray'nin Birleşik Krallık adına oynamaya devam edecek olması İngilizleri çok sevindirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İskoçya’nın Birleşik Krallık’tan ayrılıp ayrılmaması için yapılan referandumda ‘hayır’ oyu daha yüksek çıktı ve İskoçya, Birleşik Krallık bünyesinde kaldı.
Bu durum sporu özellikle de tenisi yakından ilgilendiriyordu. Britanya topraklarının çıkarttığı en iyi tenisçilerden biri olan Andy Murray’in İskoç olması nedeniyle İngilizler referandum sonrası adeta rahat bir nefes aldı.
Uluslararası arena Britanya bayrağı altında yarışan Murray, referandumda evet oyu yüksek çıksaydı ülkesi İskoçya için ter dökecekti.

THE GUARDIAN'A MANŞET OLDU
Prestijli İngiliz gazetesi Guardian, “Murray, Birleşik Krallık için oynayacak” manşetini atarken, “Murray, önümüzdeki Mart ayındaki Davis Cup maçında, ABD’ye karşı sahada olacak” ifadelerini kullandı.
Andy Murray ise konuyla ilgili olarak, "Tabii ki Davis Cup’ta Birleşik Krallık için oynayacağım. Herhangi bir değişiklik olmayacak. İskoçyalıların vereceği karar önemliydi. Herkesin bir arada olmasını önemsiyorum" yorumunu yaptı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler