İskoçya’da asker cenazesinde görülmedik olay

Birce BORA / LONDRA
11.01.2015 - 00:06 | Son Güncelleme:

İskoçya’nın Angus bölgesinde yaşayan Linda McComiskie, asker oğlu Mark Conolly’nin cenaze töreninde gelini ile şiddetli bir kavgaya tutuşunca ortamdan polis eşliğinde uzaklaştırılmak zorunda kaldı.

2011 yılında Almanya’daki bir askeri üste görev yaparken beklenmedik bir şekilde hayatını kaybeden Conelly’nin annesi ve karısının onun nereye gömülmesi gerektiği konusunda hukuki bir savaşa girdiği açıklandı.

Üç yıl süren davadan Conolly’nin eşi Stacy zaferle ayrıldı ve kocasını Forfar kentindeki evinin yakınlarındaki bir mezarlığa gömmeye hak kazandı.

Geçmişte Afganistan’da da savaşan ve ağır yaralanan oğlunun East Wemyss’deki aile mezarlığına gömülmesini isteyen Linda McComsikie karara şiddetle karşı çıktı ancak yine de gelininin tüm itirazlarına rağmen Forfar’da düzenlenen cenaze törenine katıldı.

Törende oğlunun tabutunun başında gelini ile karşı karşıya gelen McComsikie bağırmaya ve küfretmeye başladı. Gelinine “Sen mide bulandırıcı bir pisliksin. Buradaki hiç kimse de Mark’ın arkadaşı değil. Umarım kendinizle gurur duyuyorsunuzdur” diye bağıran anne polis yetkilileri tarafından zorla ortamdan uzaklaştırıldı.

Olaydan sonra İngiliz basınına konuşan McComsikie “Bugünün Mark’a özel olması gerekiyordu. Biz Mark’ın gerçek ailesiyiz onun bize böyle davranmaya hakkı yoktu” dedi.

Stacy Conally ise konu ile ilgili açıklama yapmayı reddederken, bir arkadaşı “Biz ailenin cenazeye katılmasını istemiyorduk. Sorun çıkacağını tahmin etmiştik” dedi.

Mark Conally’nin cesedinin annesi ile karısı arasındaki dava devam ederken 3 yıl boyunca Londra’daki bir morgda saklandığı da açıklandı.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı