ÇORUM HABERLERİ

İskilip’te Öğrencilerden Aşure Günü Etkinliği

IHA
27.10.2015 - 17:17Son Güncelleme :

ÖĞRENCİLER KENDİ ELLERİ İLE PİŞİRDİĞİ AŞURELERİ İLÇEDE GÖREV YAPAN MEMUR VE İŞÇİLERE İKRAM ETTİLER

IHA

İskilip İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile İskilip Anadolu Lisesi Aşure Günü Etkinliğinde Buluştu. İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kütüphanecilik Kulübünün çalışmalarıyla başlayan Aşure Günü etkinliği, İskilip Anadolu Lisesinin de katılımıyla gerçekleşti.
İki okul öğrencilerinin getirdikleri malzemelerin toplanmasıyla pişirilen aşure, aynı zamanda birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışmanın da güzel bir örneği oldu.
Böyle bir etkinliğin içinde yer almaktan duydukları mutluluğu dile getiren öğrenciler aynı zamanda Muharrem ayının 10. gününe denk gelen ve bir çok inanışta özel bir yere sahip olan bu özel gün için yapılan faaliyetin her aşamasında maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Okul Müdürü Tuğcan Demirel’e teşekkür etmeyi de unutmadı.
Öğrenciler kendi elleri ile pişirdikleri aşureden resmi kurumlarda çalışan memur ve işçilere de ikram ettiler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çorum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çorum ilinden İskilip’te Öğrencilerden Aşure Günü Etkinliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 17 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İskilip’te Öğrencilerden Aşure Günü Etkinliği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı