Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İSKİ kuyusunda öldü

  Felat BOZARSLAN / İSTANBUL DHA
  24 Kasım 2009 - 18:07Son Güncelleme : 24 Kasım 2009 - 19:18

  Gaziosmanpaşa Küçükköy Mahallesi İstanbul Caddesi üzerinde bulunan İSKİ'ye ait eski su arıtma tesisindeki baraka tipi yapının içinde bulunan kuyuda erkek cesedi bulundu. Kuyu içindeki cesedin çıkarılması çalışmaları sırasında çok sayıda vatandaş tesisin etrafında çekirdek yiyerek olayı izledi.

  İSKİ'ye bağlı güvenlik görevlilerince sürekli korunan, ancak etrafının açık olduğu görülen arıtma tesisinin kuyusunda bulunan cesedin, 38 yaşındaki Kerem Gültekin'e ait olduğu öğrenildi.

  Daha önce Gaziosmanpaşa bölgesine gelen şebeke suyunun bu tesiste arıtılarak evlere gönderildiği öğrenilirken, tesisin uzun yıllardan bu yana kullanılmadığı belirtildi.

  Bu arada cesedin çıktığı kuyunun ağzının açık olduğu, kuyunun bulunduğu barakanın ise kapısının bile olmadığı görüldü. İSKİ güvenlik görevlilerinin sürekli nöbet tuttuğu tesisin arka tarafında içeri girişi önlemek için herhangi bir güvenlik önlemi alınmadığı ve isteyen herkesin merdivenleri kullanarak tesise girebildiği de görüldü.

  Olay yerini inceleyen polis ekipleri, evsiz olan Kerem Gültekin'in, gece barınmak amacıyla etrafı açık tesise girmiş olabileceğini ve karanlıktan dolayı düştüğü kuyuyu fark etmemiş olabileceğini belirttiler. Olayla ilgili inceleme başlatan polis ekipleri, tesisin güvenlik görevlilerinin ifadesini alacak.

  Kuyu içindeki cesedin çıkarılması çalışmaları sırasında çok sayıda vatandaş tesisin etrafına gelerek olayı izlemeye başladı. Polislerin sık sık uyardığı vatandaşlardan bazılarının çekirdek yiyerek olayı izlemesi dikkat çekti.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı